Zrozumieć i zlikwidować cellulit

Każda z Pań doskonale wie jak wygląda efekt skórki pomarańczowej. Cellulit stał się obecnie bardzo powszechnie występującym defektem kosmetycznym dotyczącym tkanki podskórnej. Widoczny jest on w mediach oraz w internecie, gdzie polecane są niezliczone metody na jego trwałe usunięcie. Czym jednak jest i jak powstaje cellulit? W najprostszych słowach jest to nieprawidłowe rozmieszczenie nadmiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej. Powstaje najczęściej w wieku dojrzewania oraz nasila się w każdym okresie przebiegającym z zaburzeniami hormonalnymi, jak ciąża, menopauza, czy w przypadku hormonalnej terapii zastępczej. W powstawaniu cellulitu kluczową rolę odgrywają rozrastające się adipocyty, gromadzące trójglicerydy w cytoplazmie. Wypełnione komórki tłuszczowe ostatecznie zaczynają uciskać na mikronaczynia przebiegające w tkance, uniemożliwiając prawidłowe odprowadzanie wody i substancji toksycznych. Doprowadza to do otaczania przez te cząsteczki adipocytów, co manifestuje się na skórze jako wyczuwalne grudki i nierówności.

Skórka pomarańczowa jako defekt kosmetyczny nie daje zazwyczaj dolegliwości, jednakże czasem likwidacja cellulitu jest konieczna ze względów zdrowotnych. Mowa jest tutaj o sytuacji, gdy pojawią się objawy parastezji, mrowienia oraz w przypadkach zaburzonego odpływu żylnego z kończyn dolnych. Ponadto cellulit może wpływać negatywnie na samopoczucie i samoocenę kobiet, dlatego w tym przypadku również powinno być rozważone jego usunięcie.


Kiedy sięgnąć po metody usuwania cellulitu?

Vialise

Skuteczne serum na cellulit

Tak jak w przypadku większości chorób przewlekłych, tak i skórka pomarańczowa przejawia okresy rozwojowe. Początkowo dochodzi do spadku elastyczności oraz zmniejszeniu ukrwienia skóry, co objawia się jej bladością. Defekt kosmetyczny w tym stadium jest kompletnie niewidoczny. Natomiast kiedy następuje stopniowe gromadzenie trójglicerydów w adipocytach, nierówności na skórze stają się widoczne dopiero po jej silnym uciśnięciu lub ugnieceniu. W końcowej fazie grudki stają się na tyle duże, że defekt widoczny jest w każdej pozycji ciała, niezależnie od ucisku na skórę.

Najlepsze i najtrwalsze efekty leczenia można osiągnąć, stosując leczeniu już w początkowym stadium rozwoju defektu, kiedy cellulit jest jeszcze niewidoczny. Jednak większość pacjentek zdaje sobie sprawę z problemu dopiero po zauważeniu nierówności, gdy siedzą lub uciskają skórę pośladków lub ud. Na szczęście także w tej fazie, stosując skuteczne zabiegi na cellulit w placówce w Gdyni możliwe jest trwałe jego usunięcie.

Jak zwalczyć cellulit w najlepszy sposób?

Dostępne w salonach kosmetycznych profesjonalne zabiegi na cellulit takie jak zabiegi urządzeniem Icoone wraz w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz dietą przynoszą rewelacyjne efekty. Wielowymiarowość leczenia w tym przypadku przyczynia się do szybkiego pozbycia się defektu, ale również zapobiega jego nawrotom. Najskuteczniejsze zabiegi kosmetyczne na cellulit to:

  • masaż podciśnieniowy wykonywany przy użyciu rollera (Cellu M6 Integral)
  • działanie fal radiowych, rozbijające tkankę tłuszczową (Venus Legacy)
  • dynamiczna aktywacja tkanki tłuszczowej i mięśniowej (Maximus)
  • wstrzyknięcia substancji odżywczych do głębokich warstw skóry (Dermopen)

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Rejestracja: +48 791 600 607

3 replies on “Zrozumieć i zlikwidować cellulit”

  1. Talve pisze:

    Myślę, że jeśli zauważymy pierwsze objawy, to już powinniśmy działać, nie czekać !!!

  2. Paula pisze:

    🙁 Cellulit moim zdaniem wynika też z genetyki, dlatego tak ciężko nam się go pozbyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =