Wypadanie włosów – jak zapobiec i leczyć?

Każdego dnia tracimy od 60 do 100 włosów. Dzieje się tak, dlatego że każdy włos przechodzi 3 fazy rozwoju, do których zaliczamy kolejno: fazę wzrostu, fazę inwolucji i spoczynek, po którym włos wypada. Jak poradzić sobie, kiedy włosów ubywa zbyt wiele?

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów to przykra dolegliwość, która dotyczy przedstawicieli obu płci – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Często wstydzimy się tego, a wypadające włosy są dla nas źródłem kompleksów i niskiej samooceny. U kobiet włosy wypadają przede wszystkim z okolic szczytu głowy. W przeciwieństwie do mężczyzn u pań rzadko pojawiają się zakola. Przyczyny wypadania włosów są różne. Wśród nich możemy wyróżnić:

 • wypadanie uwarunkowane genetycznie
 • zbyt mocne i ciasne spinanie włosów
 • choroby skóry głowy
 • niedobór witamin
 • nieprawidłowa dieta
 • niewłaściwa pielęgnacja włosów

Wypadające włosy – jak sobie poradzić?przepiękna dziewczyna z falowanymi włosami

Wypadanie włosów to problem, na który najskuteczniejszym rozwiązaniem będą specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym na wzmocnienie włosów. Kluczowym punktem jest także odpowiednia diagnostyka, bez której regeneracja włosów nie będzie miała miejsca.


Sprawdź najlepsze zabiegi na regenerację włosów na http://drmalek.pl/arts/regeneracja-wlosow-zabiegi/

Wypadanie włosów – jak wzmocnić włosy?

Kliniki kosmetologiczne oferują różne badania dotyczące wzmocnienia włosów, które pozwolą określić stan włosów i skóry głowy. Należą do nich:

 • trichoskopia, podczas której kosmetolog wykonuje zdjęcia, pozwalające na ocenę tego w jakiej kondycji znajduje się włos – łodyga, ale także mieszki włosowe oraz skóra.
 • trichogram, który zajmuje się badaniem cebulek włosów. Kilkadziesiąt próbek włosów, które zostaną pobrane, trafiają do laboratorium.

Wzmocnienie włosów za pomocą zabiegów

Specjalistyczne zabiegi na wzmocnienie włosów są obecnie najlepszym sposobem na to, jak wzmocnić włosy. Warto przyjrzeć się dwóm opcjom:

 • Dermapen/Mezopen, czyli mezoterapia mikroigłowa. Za pomocą urządzenia z głowicą pokrytą mikroigiełkami do skóry podawane są dobrane indywidualnie składniki aktywne. Zabiegi te gwarantują świetne rezultaty w przypadku wszystkich typów łysienia.
 • Karboksyterapia, gdzie wykorzystywane zostaje urządzenie Reology2, za pomocą którego medyczny dwutlenek węgla jest wprowadzany jest podskórnie oraz śródskórnie. Następnie naczynka rozszerzają się i powstają nowe, a regeneracja komórek zostaje pobudzona. Oprócz odrastania włosów, zaczyna ich również przybywać.

Specjalista dermatolog zapewnia o bezpieczeństwie zabiegów:

W trakcie każdej procedury dbamy o prawidłowe przestrzeganie zasad aseptyki. Zabiegi są bardzo efektywne, a w dodatku w stu procentach bezpieczne i mało bolesne.

Warto zaznaczyć, że zabiegów skóry głowy nie można wykonywać u kobiet w ciąży oraz osób, które mają problem z krzepnięciem krwi.

Regeneracja włosów po zabiegu

Kondycja i regeneracja włosów po specjalistycznym zabiegu zmienia się nie do poznania. Włosy przestają wypadać, a co lepsze zaczynają nam wyrastać nowe. Są one gęstsze i mocniejsze, zdecydowanie mniej podatne na działanie czynników mechanicznych, dzięki czemu nie musimy się martwić, że po stylizacji włosów stracimy połowę z nich.

7 replies on “Wypadanie włosów – jak zapobiec i leczyć?”

 1. pikor3 pisze:

  Ja jednak preferuję regenerację włosów domowymi sposobami 🙂 Jak ktoś regularnie dba o siebie to na pewno włosy nie wypadną.

 2. bulena pisze:

  Ktoś poradzi coś na wypadnie włosów? Szukam jakiś dobrych kosmetyków, bo już próbowałam chyba wszystkiego…

  • pelka pisze:

   Też eksperymentowałam z różnymi środkami na wypadanie włosów. Polecam Ci z całego serca wybranie się do trychologa, który zdiagnozuje problem i zaplanuje leczenie 🙂

 3. huncwot33 pisze:

  Rozmawiałam z dermatologiem odnośnie moich wypadających włosów i zalecił mi zmianę diety na wzmocnienie włosów… no zobaczymy co z tego będzie…

  • Terenia pisze:

   Phi! Ja też miałam dietę cud na regenerację włosów i niewiele mi to dało. Pilnowałam się przez wiele miesięcy i niewiele to dało.

  • pletaksa pisze:

   Czasem problem jest bardziej złożony i wypadnie włosów może wynikać też z używek albo z stresu. Trzeba uzbroić się mocno w cierpliwość.

 4. sebancia75 pisze:

  Jeżeli ktoś się zastanawia jak wzmocnić włosy to owszem są pewne sprawdzone i oklepane sposoby, ale jednak każdy organizm jest inny i warto skorzystać z oceny specjalisty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 7 =