Objawy Ureaplasma urealyticum

Ureaplasma urealyticum jest w większości przypadków niegroźnym drobnoustrojem, który przebiega bezobjawowo. Zazwyczaj układ immunologiczny człowieka sam sobie radzi z eliminacją bakterii z organizmu. Zazwyczaj się on nie uaktywnia i zostaje w stanie uśpienia przez całe życie nosiciela. Jeżeli jednak choroba się nasili, to występuje kilka charakterystycznych dla niej objawów związanych z zapaleniem układu moczowo-płciowego.

Pieczenie i szczypanie w trakcie oddawania moczu

 Charakterystycznym objawem występującym przy tego rodzaju chorobie jest uczucie pieczenia i szczypania w trakcie oddawania moczu. Początkowo pieczenie nie jest aż tak odczuwalne, jednak z postępowaniem choroby się ono nasila. Ostatecznie przy dalszych stadiach choroby wywołuje znaczny dyskomfort przy oddawaniu moczu. Oprócz szczypania i pieczenia w dalszych stadiach może wystąpić również silny ból.

Więcej: https://drwenerolog.pl/choroby/ureaplasma/

Częste oddawanie moczu

 Osoba zakażona ureaplasmą urealyticum bardzo często oddaje mocz. Odczuwalne jest w tym przypadku bardzo silne parcie na pęcherz a w konsekwencji oddawany mocz jest w niewielkich ilościach. Parcie na pęcherz jest tak silne, że jest w stanie wybudzić człowieka z głębokiego snu. Ostatecznie więc osoba chora często oddaje mocz również w nocy, co wywołuje znaczny dyskomfort.


Wyciek z cewki moczowej

Charakterystycznym objawem jest również wyciek z cewki moczowej. Odbywa się to tak, że osoba chora popuszcza niewielkie ilości moczu, nie czując tego i nie mając na to wpływu. Ilości te w początkowych stadiach choroby są bardzo niewielkie przez co są bardzo często ignorowane przez osoby zakażone. Warto pamiętać o tym, że objaw ten jest również bardzo charakterystyczny dla kobiet w ciąży.

czytaj także: http://chorobyukladumoczowego.pl/

Kłucie w cewce moczowej

Osoba zakażona może również odczuwać charakterystyczne kłucie w cewce moczowej nawet jeśli nie oddaje moczu. Kłucie to z postępowaniem choroby się nasila i zazwyczaj dopiero w kolejnych stadiach choroby jest na tyle silne że zaczyna zwracać uwagę osoby chorej.

Podsumowując można powiedzieć, że objawów występujących przy zakażeniu ureaplasmą urealyticum jest wiele. W początkowych stadiach choroby są jednak bardzo często ignorowane ponieważ nie są na tyle nasilone, aby ktoś miał zacząć się nimi przejmować. Warto jednak pamiętać o tym, że im szybciej wykryje się chorobę, tym prostsze będzie jej wyleczenie. Dlatego tez takich objawów nie należy ignorować i ostatecznie przebadać się na własną rękę albo zwrócić do odpowiedniego lekarza. Choroba nieleczona może wywołać znaczne konsekwencje zdrowotne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 4 =