Masaż na cellulit czy krem antycellulitowy?

Regularny masaż pomoże na cellulit? Tak, jest to możliwe! Dzięki stosowaniu regularnych masaży będziesz mogła cieszyć się gładką skórą. Jeżeli zastanawiasz się jak się pozbyć cellulitu, to z pewnością warto zainteresować się różnymi technikami masaży, które można wykonywać samodzielnie, jak  i pod okiem kosmetyczki.

Masaż klasyczny na cellulit

Ręczny masaż antycellulitowy jest skuteczny, można go wykonać samodzielnie, ale lepiej, jeżeli wykona go doświadczona w tej kwestii osoba. Ręczny masaż powinien ugniatać i uciskać skórę w odpowiedni sposób, tylko wtedy zostanie ona dokładnie potraktowana. Masaż antycellulitowy ma na celu poprawienie krążenia, wzmocnienie naczyń krwionośnych, zmniejszenie opuchlizn oraz zmniejszenie zatrzymywania się limfy pod skórą. Dodatkowo pomaga on pozbyć się toksyn i produktów przemiany materii, które często zatrzymują się w organizmie. Ile masaży należy wykonać, aby efekty były widoczne? Poprawę widać już po pierwszym masażu, a najlepiej dwa razy w tygodniu wykonać masaż u masażysty, a codziennie samodzielnie, tylko po to, aby podtrzymać uzyskane dotychczas efekty.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny, znany także jako drenaż limfatyczny, jest często wykonywany przy pomocy specjalnego aparatu, który składa się z kapsuły zakładanej na dolne partie ciała. Masaż też poprawia mikrokrążenie, pomaga odprowadzić wodę z tkanek, a tym samym usuwa obrzęki. Masaże limfatyczne są przyjemne, wymaga się wykonania serii dziesięciu zabiegów, aby móc mówić o ich skuteczności.

Masaż ultradźwiękami

Ten rodzaj masażu wykorzystuje ultradźwięki, które przyśpieszają metabolizm oraz pomagają rozbić tkankę tłuszczową. Masaż można wykonać u wielu kosmetyczek, do jego wykonania wykorzystują specjalne urządzenie, które emituje ultradźwięki.

Masaż próżniowy


Masaż próżniowy wykorzystywany jest przy pomocy specjalnego aparatu. Na dolne części ciała nakładana jest kapsuła, w której następnie wytwarzane jest podciśnienie, które zmienia się w czasie. Niektóre masażery próżniowe są wyposażone w rowerek, steper albo bieżnię, więc podczas masażu wykonuje się dodatkowo ćwiczenia fizyczne. Istnieją także inne masażery próżniowe, które mają formę baniek nakładanych na ciało. Bańki podłączone są do aparatu, a kosmetyczka w razie potrzeby przesuwa je po miejscach z cellulitem.

Co stosować po masażu? Krem antycellulitowy!

Vialise na CellulitMasaże są skuteczne w walce z cellulitem, ale nie zrobią wszystkie, należy je wspomóc dodatkowymi kosmetykami. Najlepiej oczywiście sprawdzi się dobrze dobrany krem na cellulit. Przykładem takiego kremu jest krem antycellulitowy Vialise.

Krem powinien być zawsze nakładany dwa razy dziennie, inaczej nie będzie mógł odpowiednio zadziałać. W stosowaniu kremów antycellulitowych liczy się systematyczność i cierpliwość. Pierwsze efekty będą widoczne bardzo szybko, ale do pełnego wyleczenia tego problemu potrzeba czasami kilka miesięcy.

Kremy są przydatne także w profilaktyce cellulitu. Może pojawić się on u każdej kobiety, więc warto mu przeciwdziałać odpowiednio wcześnie, dzięki temu przez cały życie będziemy mogli cieszyć się gładkimi pośladkami i udami.

Więcej o redukcji cellulitu przeczytasz na stronie http://redukcjacellulitu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4