Krosty na pośladkach – jak walczyć z tą wstydliwą dolegliwością?

Krosty na pośladkach są bez wątpienia przykrą dolegliwością, z którą mogą borykać się zarówno panowie jak i przedstawicielki płci pięknej. Nierzadko leczeniem pierwszego rzutu oferowanym przez lekarzy dermatologów są preparaty do smarowania na skórę. Często jednak tego rodzaju terapia nie jest wystarczająca i wówczas warto zapoznać się z ofertą zabiegów, które pozwolą nam pozbyć się tego uporczywego problemu.

Krosty na pośladkach – przyczyny, które warto znać.

Przyczyny krost na pośladkach mogą być rozmaite. Krostki na pupie pojawiają się najczęściej na skutek zapalenia mieszków włosowych, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Jak już zostało wspomniane terapia nie jest łatwa. Pryszcze na pośladkach nie tylko nie prezentują się atrakcyjnie, ale mogą stać się również przyczyną  bólu oraz uporczywego swędzenia, zwłaszcza jeśli są liczne.

Przyczyn tej nieprzyjemnej dolegliwości należy upatrywać zarówno w czynnikach infekcyjnych jak i w czynnikach nieinfekcyjnych, do których zaliczyć można:

  • podrażnienia
  • kontakt skóry z drobnoustrojami
  • stosowanie niektórych leków
  • niewłaściwie przeprowadzona depilacja

Warto pamiętać o tym, że czasami krosty na pośladkach mogą pojawiać się na skutek kilku czynników. Wówczas możemy borykać się z bardziej nasilonym problemem skórnym.

Czytaj więcej na:
https://drkozicka.pl/arts/krosty-na-posladkach-przyczyny-i-metody-leczenia/


Pośladki

Wypryski na pośladkach – jak wyglądają i jak się ich pozbyć?

Wypryski na pośladkach mają najczęściej postać czerwonych i bolących krost. Nierzadko pryszcz na pośladku wypełniony jest bezbarwnym lub jasnym płynem. Często można zauważyć wrastający włosek. Warto pamiętać o tym, że rozmiar zmian może być różny. Niektóre z pryszczy są malutkie, ale niektóre krosty na pośladkach osiągają całkiem spore rozmiary i grożą powstawaniem blizn, które trudno będzie usunąć. Dlatego też, jeśli nie chcemy aby wypryski na pupie zaowocowały powstaniem trwałych śladów, zainteresujmy się możliwością wykonania skutecznego zabiegu.

Krosty na pośladkach można i trzeba skutecznie leczyć. Najskuteczniejszym zabiegiem, z jakiego możemy skorzystać jest depilacja laserem Vectus. Terapia laserem sprawdzi się, jeżeli krosty na pośladkach powstały na skutek zapalenia mieszków włosowych. Należy zaś pamiętać o tym, że jest to najczęstsza przyczyna tej dolegliwości. Specjalista przy pomocy lasera usuwa włoski, dzięki czemu nie dochodzi do zapalenia. Trzeba jednak przygotować się na całą serię zabiegów.

Przeważnie wystarcza od czterech do sześciu wizyt u specjalisty. Aby bolące krosty na pośladkach się nie pojawiały, wspomniany zabieg musi odbywać się co kilka tygodni.  Podczas przeprowadzania zabiegu możliwe jest usunięcie nawet 95 % włosków. Pozostałe zostaną usunięte podczas tak zwanej wizyty przypominającej, która odbywa się w rok po zakończeniu terapii. Zabieg cechuje się bardzo wysoką skutecznością i właściwie przeprowadzony stanowi niemal gwarancję tego, że krosty na pośladkach nie będą już naszym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2