Jaki krem na zmarszczki po 40?

Dbanie o skórę po czterdziestym roku życia jest znacznie trudniejsze niż we wcześniejszym wieku. Wynika to przede wszystkim z faktu, że u osób w tym wieku obniża się wydzielanie gruczołów łojowych, dlatego skóra staje się bardziej sucha oraz nadmiernie uwrażliwiona na działanie czynników zewnętrznych. Sprawia to, że istotny jest wybór odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego.

Przede wszystkim zadaniem kremu na zmarszczki dla osób po 40 jest wspomaganie regeneracji włókien elastynowych oraz kolagenowych. Z tego powodu najodpowiedniejszym wyborem są preparaty, w których składzie znajdują się witamina C oraz retinol, a więc substancje, które mają zdolność wnikania do głęboko położonych warstw skóry. Istotne jest to, aby w okresie intensywnego nasłonecznienia korzystać ze środków zawierających filtr UV, a jest to związane z tym, że retinol może spowodować, że skóra będzie nadmiernie wrażliwa na promieniowanie słoneczne.


Można się spotkać z wieloma kremami przeciwzmarszczkowymi dla osób po 40. Warto wiedzieć, że bardzo dobrze na skórę działa Richevon na zmarszczki. Ten preparat zapewnia kompleksowe działanie, które jest związane z: uelastycznianiem i ujędrnieniem, zapewnieniem ochrony przed szkodliwą działalnością wolnych rodników, czynnościami antybakteryjnymi i przeciwzapalnymi, odnawianiem, łagodzeniem podrażnień, odżywieniem, wzmocnieniem naczynek oraz nawilżeniem. Właściwości serum Richevon wynikają z jego składu, w którym można znaleźć m.in. wyciąg z kwiatów lawendy, ekstrakt z pąków, kofeinę, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, koenzym Q10 czy też Palmitoyl Tetrapeptide.

Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dwa rodzaje kremów: na dzień oraz na noc. Warto zadbać o to, aby kosmetyk stosowany na twarz w ciągu dnia posiadał w swoim składzie proteiny ryżu lub pszenicy, gdyż napinają one skórę. Wskazane jest, aby wyposażyć się w takie preparaty, które zawierają antyoksydanty, gdyż opóźniają one procesy starzenia się skóry. Dobrymi antyoksydantami są m.in. witamina C i E, a także koenzym Q10.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 + = 70