Czy dieta antycholesterolowa wystarczy?

Cholesterol to związek chemiczny, lipidowy zaliczany do steroidów, a jego obecność jest niezbędna do normalnego funkcjonowania organizmu. Jest on naturalnie wytwarzany lub dostarczany drogą pokarmową, a jego nadmiar może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i dlatego należy dbać o utrzymanie go na właściwym poziomie. Może w tym pomóc np. FibraVitale oraz odpowiednio skomponowana dieta cholesterolowa, którą jednak, aby była skuteczna najlepiej skonsultować z lekarzem lub profesjonalnym dietetykiem.

Jak detoks wpływa na nasz organizm?

Dzięki niemu pozbywamy się wszelkich zalegających złogów, jednak niekoniecznie to pomaga przy walce z podwyższonym cholesterolem. Niestety, walka o nasze zdrowie będzie wymagała od wielu osób całkowitej zmiany nawyków żywieniowych oraz wyeliminowania z menu produktów wpływających na wzrost tzw. złego cholesterolu LDL i zastąpieniu innymi produktami, która są przydatne w oczyszczaniu organizmu. Należą do nich przede wszystkim tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, czerwone mięso oraz wszelkiego rodzaju tłuste wędliny i podroby. Spożywane na co dzień masło, smalec warto zastąpić zdrową margaryną roślinną, bogatą w kwasy Omega-3, o wręcz zbawiennym wpływie na nasz organizm. Konieczne będzie również znaczne ograniczenie pełnotłustego mleka i niektórych przetworów mlecznych, do których należą tłuste sery, w tym topione, śmietana i twaróg.


Jajka będące prawdziwą bombą cholesterolową można spożywać maksymalnie w ilości 3-4 tygodniowo. Najbardziej niezdrową częścią jajka jest żółtko, więc nic nie staje na przeszkodzie, aby przyrządzić sobie apetyczny omlet z samych białek, z dodatkiem warzyw i ziół. Jeśli jesteśmy już w temacie jedzenia to polecam przeczytać artykuł o oczyszczaniu jelit – tutaj. Typowa dieta na zbijanie cholesterolu przypomina trochę zdrową dietę śródziemnomorską. O jej skuteczności mogą zaświadczyć zarówno lekarze, jak i mieszkańcy tego regionu, nienarzekający na nadmiar tej szkodliwej substancji w organizmie. Od lat w ich jadłospisie goszczą ryby, duże ilości sałatek sporządzanych z warzyw i owoców, skrapianych zdrową oliwą z oliwek, koniecznie taką z pierwszego tłoczenia. Jednak nawet najlepsza dieta będzie nieskuteczna, jeśli nie połączy się jej z aktywnością fizyczną, dzięki czemu nie tylko szybko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, a przy okazji znacznie obniżymy poziom cholesterolu, co na pewno korzystnie wpłynie na ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 − = 71