Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Depilacja laserowa to obecnie jedna z najlepszych możliwości, jeśli chodzi o trwałość i efekty. Jakich rezultatów można się po niej spodziewać i dlaczego warto zdecydować się na zabieg tego typu?

Depilacja laserowa może przebiegać w różny sposób. Obecnie najbardziej popularną metodą są zabiegi przeprowadzane przy pomocy lasera diodowego. Ten sposób jest uważany obecnie za jeden z najbardziej efektywnych i bezpiecznych. Do laserów diodowych należy między innymi laser Vectus. Czym się wyróżnia ta metoda depilacji laserowej na tle innych?

W przeciwieństwie do innego typu urządzeń, laser Vectus przez cały czas trwania procesu jest niezwykle dokładnie monitorowany. Dzięki temu można mieć pewność, że cała procedura jest niezwykle bezpieczna. Podczas innych rodzajów depilacji laserowej, zwłaszcza tych starszego typu, istnieje ryzyko podrażnienia skóry. Należy przy tym wspomnieć, iż proces depilacji laserowej polega na wypalaniu mieszków włosowych przy pomocy światła laserowego. Proces ten odbywa się prawidłowo w przypadku, gdy światło lasera jest skupiane na melaninie, czyli barwniku wstępującego we włosach. W przypadku metody Vectus możliwe jest niekiedy przeprowadzenie zabiegu w przypadkach, w których standardowy laser nie był efektywny. Dzieje się tak dlatego, iż urządzenie wykorzystywane do depilacji pozwala na pomiar melaniny w trakcie jego wykonywania. Takie dopasowanie mocy urządzenia do konkretnego przypadku zmniejsza możliwość podrażnienia skóry, co jest szczególnie istotne w przypadku wcześniejszego opalania się lub w sytuacji, gdy osoba poddająca się depilacji ma ciemniejszą karnację – więcej o tym tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html.


Dzięki temu, iż laser diodowy Vectus posiada wyżej wymienioną możliwość, zmniejsza się też poczucie bólu lub dyskomfortu podczas zabiegu. Aby poprawić ten stan dodatkowo stosowane jest chłodzenie, które znieczula skórę, dzięki czemu osoba poddająca się depilacji laserowej nie jest narażona na ewentualne niedogodności związane z całym procesem.

Dla osoby poddającej się zabiegowi istotna jest przede wszystkim efektywność zabiegu depilacji laserowej. W porównaniu z innymi metodami laser Vectus daje większą efektywność, co oznacza, że już po kilku zabiegach możliwe jest pełne usunięcie włosów z wybranego obszaru już na zawsze. Należy jednak pamiętać, iż proces nie jest zbyt krótki, ponieważ pomiędzy zabiegami należy zachować odstęp. Dopiero poddanie się serii zabiegów daje możliwość uzyskania pożądanego efektu.

Dlaczego warto skorzystać właśnie z tej metody depilacji laserowej? Oprócz wyżej wymienionych nowoczesnych rozwiązań, takich jak czujnik poziomu melaniny oraz system chłodzący, laser Vectus wyróżnia się na tle konkurencji krótszym czasem potrzebnym na trwałe usunięcie niechcianych włosów. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych powierzchni, takich jak plecy czy nogi, gdzie pojedynczy zabieg mógł trwać nawet kilka godzin. W przypadku lasera Vectus czas ten został skrócony do kilkudziesięciu minut, co jest o wiele bardziej komfortowe. Dzięki wskaźnikowi poziomu melaniny możliwe stało się usuwanie włosów, które nie mają tak wiele tego barwnika. Wcześniej laserowe usuwanie niechcianego owłosienia dotyczyło głównie tych włosów, które są ciemne, co sprawiało, że niemożliwe było usuwanie włosów jasnych lub o rudym zabarwieniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabiegowi laserowego usuwania włosów mogą poddać się także osoby o nieco jaśniejszej karnacji i włosach. Zabiegowi laserowej depilacji mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dla których owłosienie na niektórych częściach ciała stało się problemem.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

5 replies on “Depilacja laserowa – dlaczego warto?”

 1. Pocahontas pisze:

  W tym roku zdecydowałam się na usunięcie zbędnego owłosienia, głownie z nóg i okolic bikini. Efekty przerosły moje oczekiwania. Po włosach ani śladu, samoocena skoczyła w górę, humor świetny 🙂 czego chcieć więcej?

 2. Milorda pisze:

  Super artykuł. Jaka to wygoda i oszczędność czasu! Chyba mnie przekonaliście 🙂

 3. Maria pisze:

  poleci ktoś dobrą klinikę w trójmieście? Zależy mi na profesjonaliźmie, podejściu do pacjenta i cenach nie z kapelusza 🙂

 4. Tola pisze:

  Czy ten zabieg jest odpowiedni dla osób, które mają wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia i wysypki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 21 = 27