Na czym dokładnie polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, którego celem jest całkowite pozbycie się zbędnego oraz nadmiernego owłosienia. Uciążliwy zarost, który znajduje się w miejscach niepożądanych jest bardzo często przyczyną dyskomfortu i frustracji. To wstydliwy problem, o którym ciężko rozmawiać, szczególnie iż zazwyczaj bywa bagatelizowany przez otoczenie i traktowany jako fanaberię. Otóż okazuje się, iż współczesna laseroterpia oferuje swoim klientom wiele przełomowych rozwiązań. Co najważniejsze: usuwanie nadmiernego owłosienia za pomocą lasera jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, w przeciwieństwie do pozostałych metod depilacji, takich jak na przykład: usuwanie włosów za pomocą wosku lub pęsety.


Powstaje teraz zasadnicze pytanie: na czym dokładnie polega depilacja laserowa? Otóż działanie lasera opiera się na działaniu emisji wiązki światła laserowego, które ma długość fali 810 nm. i jest absorbowane przez barwnik włosa, co z kolei przyczynia się do tego, iż mieszek włosowy ulega zniszczeniu. Dobrze wyposażony laser powinien również posiadać system chłodzący skórę pacjenta, a także specjalistyczny system dopasowujący działanie siły wiązki laserowej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Niektórzy z nas zapewne zastanawiają się nad tym jaki salon kosmetyczny wybrać, aby w pełni spełnił nasze oczekiwania. Nic prostszego, wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę to, co nas interesuje, np: „depilacja laserowa gdańsk„, a pojawi nam się szereg informacji na temat salonów kosmetycznych, na terenie miasta Gdańsk. Możemy również popytać znajomych, bowiem nic nie zastąpi sprawdzonego salonu, który pomoże nam się pozbyć uciążliwego owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 54 = 55