Co to jest trądzik różowaty?

Czym jest trądzik różowaty

Wiele osób mających problem ze skórą zastanawia się: „co to jest trądzik różowaty?”. Otóż trądzik różowaty jest to choroba skóry twarzy, a konkretnie przewlekły stan zapalny naczyń skóry. Nie występuje on w wieku dojrzewania, jak niektórym mogłoby się wydawać, ale dotyka osób dojrzałych. Z obserwacji wynika iż problem ten dotyka częściej kobiet niż mężczyzn. Bardziej obawiać się go również mogą osoby z jasną karnacją.

Jakie są objawy trądziku różowatego

Pierwsze objawy trądziku różowatego można dojrzeć na środkowej części twarzy. Właśnie tam pojawia się rumień, a naczynia krwionośne znacznie się poszerzają. kolejnym etapem rozwijania się trądziku różowatego jest pojawianie się krost oraz grudek. U niektórych osób trądzik różowaty może przerodzić się w rhinophymie nazywaną również guzowatością nosa (gdyż u osoby z tą przypadłością dochodzi do przerostu tkanek nosa). Co ciekawe guzowatość nosa dotyczy tylko i wyłącznie mężczyzn, a u kobiet nie jest spotykana.


Skąd się bierze trądzik różowaty

Nie są do końca znane przyczyny pojawiania się u niektórych trądziku różowatego. Wśród potencjalnych powodów tego problemu wymienia się między innymi: długotrwały stres, narażenia skóry na zbyt długie przebywanie na słońcu, spożywanie zbyt ciężkostrawnych potraw oraz nadmierne spożywanie alkoholu czy też nadmiar witamin z grupy B. Często można się spotkać z tezą, że trądzik różowaty wyskakuje na skutek problemów hormonalnych, co jest wiele prawdopodobne, Według niektórych danych można dowiedzieć się także, że trądzik różowaty może być chorobą genetyczną, jednak większość źródeł nie potwierdza tej tezy.

Leczenie trądziku różowatego

Skoro wiadomo już co to jest trądzik różowaty, watro także zastanowić się w jaki sposób można się pozbyć tego problemu. Jednym ze sposobów jest leczenie miejscowe polegające na stosowaniu specjalistycznych żeli oraz kremów, które mają na celu zlikwidowanie stanów zapalnych. Inna metodą jest leczenie ogólne czyli leczenie potencjalnych powodów trądziku (terapia hormonalna, walka z nadkwasotą, zmiana diety etc). W wyjątkowych przypadkach stosuje się leczenie chirurgiczne.

Czytaj więcej:

http://alexjones.pl/aj/aj-inne/item/113200-dlaczego-acnerose-na-tradzik-rozowaty-to-dobry-wybor

http://kobieta.wp.pl/acnerose-oczyszczanie-cery-z-tradzikiem-rozowatym-6113682275858561a

One reply

  1. Janek pisze:

    Moim problemem jest właśnie trądzik różowaty – głównie na nosie. Studiowałem różne poradniki, informacje, sprawdzałem i testowałem kremy i zabiegi domowe, jednak najskuteczniejszym sposobem okazała się dieta: wyeliminowanie alkoholu, papierosów, słodyczy i ostrych przypraw. Do tego codzienna pielęgnacja i grudki na nosie zniknęły!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

97 − = 94