Category Archives: Czytelnia

Metody leczenia łupieżu pstrego

Łupież pstry jest chorobą grzybiczą, pojawiającą się najczęściej na klatce piersiowej, plecach i ramionach, a rzadziej na skórze twarzy, tułowiu i udach. Wywoływany jest przez rodzaj grzyba, który powszechnie występuje u wszystkich ludzi, jednak często pozostaje nieaktywny i nie wywołuje objawów. Na tę chorobę cierpią zarówno dzieci jak i dorośli, niezależnie od płci. Zgodnie z badaniami łupież pstry częściej pojawia się u osób ciemnoskórych niż wśród osób o białej karnacji.

Continue reading →

Body wrapping – kosmetyki antycellulitowe pod folią bardziej uaktywnią składniki

Body wrapping – kosmetyki od zaufanego producenta i folia spożywcza ze sklepu to elementy potrzebne do zabiegu. Body wrap jest świetną alternatywą dla działań wykonywanych w gabinecie kosmetologicznym. Stosują je kobiety o każdym rodzaju cellulitu, choć w przypadku wczesnego podjęcia kuracji, skuteczność jest większa i szybsza. Dlaczego właśnie body wrapping? Kosmetyki pod ciepłem folii działają lepiej. Sprawdź na czym dokładnie polega ten domowy zabieg antycellulitowy i rozpocznij niwelowanie „pomarańczowej skórki”.


Continue reading →

Delikatny nawilżający krem na zmarszczki.

Co decyduje o skuteczności kremu przeciwzmarszczkowego?

Kremy przeciwzmarszczkowe to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych kosmetyków dzisiejszych czasów. Stosują je nasze babcie oraz mamy, a my same coraz częściej zadajemy sobie pytanie ,,czy powinnam po niego sięgnąć już teraz”? Zdecydowanie tak – po krem przeciwzmarszczkowy powinnyśmy sięgnąć stosunkowo wcześnie, bo już po 25 roku życia- jak twierdzą eksperci! Regularna pielęgnacja oraz systematyczność w stosowaniu kuracji przeciwzmarszczkowej zaowocuje w postaci pięknej, zdrowo wyglądającej, promiennej cery przez długi czas. Continue reading →

łysienie kobiety

Trycholog – poznaj sojusznika w walce z łysieniem androgenowym

Problemem dotykającym znacznej części populacji jest łysienie. Musimy mieć świadomość tego, że wypadanie włosów może mieć szeroko zróżnicowane przyczyny i dokładne ich określenie wymaga specjalistycznej diagnostyki oraz wykonania wielu zaawansowanych badań. Dlatego też osoby, jak trycholog są w stanie pomóc na etapie diagnostyki oraz terapii schorzeń włosów i skóry owłosionej głowy. Trychologia jest dziedziną, która wyewoluowała z dermatologii i kosmetologii, zajmując się kompleksowo stanem skóry owłosionej głowy.

Continue reading →

Odchudzanie - skuteczne metody

Czy skuteczne odchudzanie musi być trudne?

Któż z nas chociażby raz w życiu nie postanowił się odchudzać? Utrata zbędnych kilogramów jest jednym w noworocznych postanowień w przypadku większości ludzi. Odchudzanie bowiem nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Często nawet wtedy, kiedy trzymamy się zdrowej diety i dużo ćwiczymy, efekty nie są takie, jakich oczekiwaliśmy. Jaka jest więc recepta na skuteczne odchudzanie?

Continue reading →

Mężczyzna tracący włosy

Skorzystaj z usług trychologa i zadbaj o pomoc przy wypadających włosach

Trycholog wbrew pozorom nie musi być doktorem, nie jest też dermatologiem, jest specjalistą zajmującym się włosami oraz skórą głowy. Powszechnie nazywany jest lekarzem od włosów. Bada kondycję naszych włosów oraz skóry na głowie. Rozpoznaje objawy oraz leczy przyczyny łysienia, doradza w doborze preparatów i kosmetyków, które są odpowiednie dla rodzaju naszego włosa. Ustala kurację i poucza jak wzmocnić włosy. Dodatkowo, specjalista od trychologii wspiera pacjentów po przejściu chemioterapii, która zazwyczaj wiąże się z całkowitą utratą włosów. Innymi schorzeniami i dolegliwościami, z którymi zaznajomiony jest trycholog są wszelkie rodzaje stanów zapalnych i patologicznych skóry głowy.

Continue reading →

Kobieta po liftingu twarzy

Ultraformer III HIFU – na co pomaga to urządzenie?

Lifting twarzy bez skalpela jest możliwy dzięki innowacyjnej metodzie oferowanej przez medycynę estetyczną. Do tego rodzaju bezinwazyjnego, bezbolesnego i skutecznego zabiegu wykorzystuje się urządzenie Ultraformer III HIFU. Jest to doskonała metoda, dzięki której nie trzeba poddawać się zabiegom operacyjnym, które są stresujące i pozostawiają po sobie niechciane blizny. Za pomocą tego urządzenia można w komfortowych warunkach dokonać liftingu na różnych partiach ciała oraz na twarzy. Do zabiegu nie trzeba się wcześniej przygotowywać, a po samym zabiegu nie trzeba stosować specjalnej pielęgnacji skóry.  Continue reading →