Jak usunąć wągry?

Jak usunąć wągry?
5 (100%) 6 votes

WĄGRY

Może zacznijmy od tego co to właściwie jest. Wągry inaczej są nazywane zaskórnikami. Powstają podczas wymieszania się łoju ze starym naskórkiem, które zapychają pory i są przyczyną powstawania pryszczy. Kiedy zauważymy je na swoim ciele, zadajemy sobie pytanie, co z nimi zrobić.

JAK POZBYĆ SIĘ WĄGRÓW? 

W zależności od tego gdzie znajdują się nasi nieprzyjaciele, możemy znaleźć sposób na wągry.

Najczęściej występują wągry na twarzy, ponieważ większość z nas nie potrafi dobrać odpowiednich kosmetyków do rodzaju swojej cery I zamiast jej pomóc – szkodzimy.  Najbardziej widoczne są wągry na nosie, ponieważ tam wydziela się największa ilość sebum i blokuje nasze pory. Jest wiele sposobów i rad, jak pozbyć się wągrów. Najgorszym wyjściem jest wyciskanie wągrów palcami. Rzadko udaje się wycisnąć całą zawartość wągra, reszta może zostać pod skórą i stworzyć stan zapalny, ponieważ na naszych palcach nawet po umyciu rąk jest bardzo dużo bakterii.


Pierwszy sposób na usuwanie wągrów to plastry oczyszczające. Możemy kupić je w każdej drogerii, w niektórych hipermarketach i w perfumeriach. Przyklejamy je do nosa, a odrywając – wągry, które się do niego przyczepiły wychodzą na zewnątrz.

Drugi sposób to nakładanie masek oczyszczających peel-off.  Maski te działają w ten sam sposób co plastry, jednak nakładamy je na całą twarz. W ten sposób nie tylko pozbywamy się wągrów ale też zrogowaciałego naskórka i łoju, które powodują ich powstawanie.

Należy pamiętać że najlepszym sposobem na zaskórniki jest po prostu zapobieganie ich powstawaniu. Aby to zrobić należy przemywać twarz tonikiem i co jakiś czas robić peeling twarzy aby usunąć zanieczyszczenia.

Jeśli nasz problem jest większy i potrzebujemy pomocy, należy udać się do kosmetyczki, która najlepiej wie jak oczyścić twarz z wągrów. Możemy się u niej spotkać z różnymi zabiegami

Jednym z nich jest mikrodermabrazja diamentowa. Polega na łagodnym ściąganiu naskórka, razem z wągrami i innymi niedoskonałościami.

Innym sposobem jest hydrabrazja. Jest to zabieg przy użyciu wody. Specjalna głowica ściera martwy naskórek wraz z zaskórnikami, a woda której używamy do zabiegu dodatkowo nawilża naszą skórę.

W przypadku kiedy pojawią się wągry na plecach, dobrym sposobem na pozbycie się ich jest jonofereza. Jest to zabieg wprowadzania do skóry środków złuszczających i przeciwłojotokowych. Zabieg taki powtarza się 2-3 razy

Pamiętajmy, że z poważnymi przypadkami najlepszym wyjściem będzie wizyta u dermatologa.

 

 

Artykuł przy współpracy z serwisem medicomag.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 3 =