Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy?
5 (100%) 48 votes

Skóra ludzka starzeje się, a pierwsze zmarszczki na twarzy możemy dostrzec już w okolicach dwudziestego roku życia. Czy istnieje sposób na opóźnienie bądź zahamowanie procesu starzenia się skóry? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Stosowanie zdrowej diety oraz aktywność fizyczna mogą opóźnić ten proces, ale niestety nie zahamować całkowicie. Jeżeli trudno jest się nam pogodzić choćby z nielicznymi zmarszczkami ratunkiem może być zastosowanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, a szczególnie ostrzykiwanie kwasem hialuronowym oraz wypełnianie zmarszczek botoksem. Zdrowy, młody wygląd stał się niejako wyznacznikiem sukcesu, wymogiem, który stawiany jest wszystkim tym, którzy pragną osiągnąć sukces na płaszczyźnie zawodowej oraz w sferze prywatnej.

Jak działają zabiegi medyczne na zmarszczki?

Kwas hialuronowy ma właściwości wypełniające, dzięki czemu zmarszczki zostają wygładzone. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym to zabiegi, które sprawiają, że nasza twarz wygląda świeżo, zdrowo i przynajmniej o kilka lat młodziej. Z zabiegów korzystają zarówno młode dwudziestokilkuletnie kobiety, jak i panie w średnim wieku. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są natychmiastowo, co jest ogromnym autem tego zabiegu. Warto wiedzieć, że wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa zaledwie kilka minut. Zastosowanie substancji jaką jest kwas hialuronowy staje się często rozwiązaniem idealnym i pozwala cieszyć się gładką skórą dobrych kilkanaście miesięcy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że zabieg wykonuje profesjonalista. Lekarz dermatolog przed zabiegiem przeprowadzi z nami szczegółowy temat na temat naszego stanu zdrowia, trybu życia oraz przyjmowanych leków i zakwalifikuje nas do wykonania ostrzykiwania.


Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu jakim jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym są:

  • choroba nowotworowa
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • przyjmowanie leków zakrzepowych
  • choroby tarczycy
  • nieleczona cukrzyca
  • kolagenoza

Różnice w zabiegach

Kwas hialuronowy na zmarszczki działa od razu, oznacza to, że widoczny efekt wygładzenia zmarszczek, ich spłycenia a nawet likwidacji ujrzymy w lustrze od razu po zabiegu. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym może odbywać się cyklicznie – efekty działania preparatu utrzymują się zazwyczaj od sześciu do osiemnastu miesięcy. Niektóre obszary naszej twarzy lepiej jednak ostrzykiwać botoksem. Zmarszczki poziome na czole oraz kurze łapki zostaną usunięte skuteczniej właśnie dzięki zastosowaniu tej substancji. Botoks na zmarszczki działa bardzo dobrze, paraliżuje on napięte mięśnie, rozluźniając owe mięśnie i skórę, która po prostu przestaje się marszczyć. Na efekty działania tej substancji będziemy musieli jednak poczekać od kilku do kilkunastu dni, a zmarszczki znikną na kilka miesięcy. Zabieg może być powtarzany wielokrotnie w wybranych częściach twarzy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz zastosowanie botoksu to zabiegi, które można wykonać w ciągu kilku minut, a efekty będą utrzymywały się przez długie miesiące, dając nam poczucie pewności, komfortu oraz wpływając zauważalnie na nasze skuteczne odmłodzenie twarzy. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest jednak bardziej popularne wśród kobiet w wieku 20+, natomiast botoks najczęściej stosowany jest po 30 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 5 =