Vectus kontra Light Sheer – porównujemy

Vectus kontra Light Sheer – porównujemy
5 (100%) 9 vote[s]

Decyzja o tym, jaką metodę depilacji laserowej wybrać, jest bardzo istotna. Składać się na nią powinny nie tylko cena i wygoda, ale także bezpieczeństwo i przede wszystkim skuteczność i trwałość efektu samego zabiegu. Aby pomóc w podjęciu trudnego wyboru, postanowiliśmy porównać dwie najpopularniejsze metody – laser Vectus i Light Sheer.

Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest depilacja laserowa opinie znalezione w sieci są różne. Niestety często wyglądają tak, jakby pisali je specjaliści od public relations, a nie rzeczywiście zainteresowane osoby. Aby dowiedzieć się, który laser jest lepszy, trzeba sięgnąć głębiej – poznać zdania użytkowniczek, a także dokładnie zapoznać się ze sposobem działania wiązki laserowej w obu przypadkach, dowiedzieć się, co to jest depilacja laserowa jak się przygotować oraz jakiego typu głowicy czy chłodzenia używają Vectus i Light Sheer. Biorąc pod uwagę te czynniki, zobaczmy, jak wyglądają obie metody. Przeanalizujemy je pod względem kwestii takich jak bezpieczeństwo, skuteczność, komfort oraz szybkość – w przypadku zabiegu, jakim jest laserowa depilacja cena jest bowiem tylko jednym z istotnych czynników.

Vectus a Light Sheer – co jest bezpieczniejsze?

Aby skóra dobrze zareagowała na zabieg, jej parametry muszą być prawidłowo ocenione. Jeśli zdecydujemy się na usuwanie włosów laserem Light Sheer, naszą skórę i odpowiednią dla niej moc wiązki światła oceni osoba wykonująca zabieg – to, czy i jakie depilacja laserowa skutki uboczne będzie generowała w zależności od poprawności tego rozpoznania. Inaczej jest, jeśli naszą metodą będzie laser vectus. Jest on wyposażony w inteligentny czytnik Skintel, który sprawdzi poziom melaniny w naszej skórze, a tym samym oceni, jaka moc wiązki laserowej będzie dla niej odpowiednia. Zatem depilacja laserowa za pomocą tej metody niesie za sobą mniejsze ryzyko, w przypadku depilacji miejsc intymnych również (o tej metodzie więcej tutaj: https://depilacjavectus.pl/depilacja-miejsc-intymnych/).


Skuteczność – Vectus czy Light Sheer?

Jeszcze kilka lat temu depilacja laserowa light sheer uznawana była za najmocniejszą metodę. Laser Vectus jednak rozwija się i obecnie, dzięki gęstszemu ułożeniu diod w głowicy narzędzia, oddziałuje dokładniej i na większą powierzchnię skóry niż laserowa depilacja każdą inną metodą. Chodzi bowiem o to, by światło lasera docierało do każdego punku na skórze. Trwałość efektów zabiegów wykonywanych za pomocą obu opisywanych metod może być podobna, jednak Vectus jest dokładniejszy, stąd wybierając go, nie musimy obawiać się, że usuwanie owłosienia laserem pozostawi po sobie nieestetyczne plamki, gdzie włoski dalej rosną.

Który sposób jest bardziej komfortowy?

W porównaniu do innych metod na depilacje laserowa nie należy do najbardziej komfortowych, gdyż może być bolesna. Istnieją jednak sposoby na znaczne złagodzenie bólu, z których korzystają producenci obu porównywanych laserów. Ponadto odpowiedź na pytanie, czy depilacja laserowa boli zależy od indywidualnych predyspozycji odczuwania bólu. Jak zatem radzi sobie z tym problemem laserowa trwała depilacja? Za pomocą chłodzenia depilowanych partii ciała. Różnica polega na tym, że Vectus chłodzi podczas całego zabiegu, a Light Sheer przed i po strzale wiązki laserowej. Lepsze chłodzenie pozwala eliminować oparzenia po depilacji laserowej.

Szybkość wykonania

W przypadku zabiegu, jakim jest depilacja laserowa cena uzależniona jest nie tylko od skuteczności, ale także szybkości. W porównaniu do Light Sheer Vectus jest szybszy, gdyż posiada więcej głowic, ujmujących większą powierzchnię skóry. Wiele osób zastanawia się mówiąc o metodzie, jaką jest depilacja laserowa ile zabiegów będzie trzeba wykonać w perspektywie długoterminowej. Tutaj sytuacja wygląda podobnie w obu przypadkach, stąd depilacja laserowa koszt czasowy będzie generowała na porównywalnym poziomie.


Zobacz oddziały DepilacjaVectus.pl

DepilacjaVectus Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3 (gabinet 7)
80-210 Gdańsk
Rejestracja: 58 506 64 97

DepilacjaVectus Sopot
ul. Bohaterów Monte Cassino 53
80-001 Sopot
Rejestracja: 58 506 64 98

DepilacjaVectus Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 99

8 replies on “Vectus kontra Light Sheer – porównujemy”

 1. Benita pisze:

  Hej, a ta klinika w Sopocie to jakaś nowa, nie? Bo wcześniej w niej nie byłam, ktoś był? : )

 2. Iga90 pisze:

  Nie mogłam się zdecydować na ten zabieg, teraz tylko żałuję, że nie wybrałam się do kliniki wcześniej 🙂 polecam każdemu

 3. Olga pisze:

  Depilacja Vectusem akurat nie boli 🙂 Miałam tą przyjemność i na pewno jeszcze wybiorę się na taki zabieg bo jest bardzo skuteczny. Opłaca się, bo teraz nie muszę tracić czasu na depilację 🙂

  • Pati pisze:

   Dobrze, że mówisz, bo mam bardzo niski próg bólu i nie decydowałam się przez tyle lat na depilację laserową właśnie dlatego :). Na Light Sheera nawet bym nie poszła. Trochę mnie to przeraża szczerze mówiąc, wolę nowsze lasery

 4. Mirona pisze:

  Ja byłam właśnie na depilacji sprzętem Vectus w tej klinice i wyszłam bardzo zadowolona, moje nogi są gładkie jak nigdy wcześniej 🙂

 5. Ewka00 pisze:

  Świetna metoda, bezbolesna i skuteczna. Ja wykonywałam swój zabieg laserem Vectus i przyznam, że zabieg był całkowicie bezpieczny, pozbawiony skutków ubocznych 😉 to sprawiło, że naprawdę poczułam się dobrze w swojej skórze.

 6. Ela pisze:

  kurcze ten Vectus naprawdę jest taki jak piszecie tzn. bólu praktycznie nie czuć i dodatkowo wszystko tak szybko idzie że SZOK
  Czad, jak dla mnie nr 1 i w życiu nie pójdę już na inny zabieg

 7. Sharon pisze:

  Moja siostra, która jest kosmetyczką, mówiła mi że rzeczywiście ten Vectus to jest rewelka, nie ma praktycznie szans na jakieś niepożądane skutki uboczne 🙂 Także czas się zapisać na zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 1 =