Naturalny detoks organizmu

Naturalny detoks organizmu
5 (100%) 8 votes

Zastanów się przez chwilę, jak wygląda Twój plan dnia, takiego dnia jak co dzień, powszedniego i typowego.

Czy wstajesz niewyspana, ledwo zwlekając się z łóżka i od razu, nie otworzywszy jeszcze zaspanych oczu, po omacku włączasz ekspres i czekasz jak na zbawienie na pierwszą porcję życiodajnej czarnej kawy? Czy po tej kawie pędzisz do pracy, wiecznie spóźniona i bez śniadania, bo przecież zabrakło czasu? Czy zerkając rano w lustro, martwisz się, że Twoje oczy są podkrążone, a cera blada i ziemista? Co zjadasz w pracy? Czy koło południa wilczy głód i skręt żołądka po kolejnej kawie każe Ci czym prędzej zjeść cokolwiek i zalewasz wrzątkiem zupkę w proszku lub zjadasz batonika z automatu? Cały dzień w pośpiechu, bo obowiązki gonią, a czas ucieka?

Naturalny detoks organizmu – oczyszczanieciala.net.pl

Pod koniec pracy masz spadek formy, więc kolejna kawa i jakieś ciastko, a choć właściwie nic nie zjadłaś, Twój brzuch jest nadęty jak balon i masz uczucie, jakby zalegały w nim kamienie. A do toalety oczywiście też nie masz czasu pójść – zwłaszcza, że od dawna masz problemy z wypróżnianiem. Wieczorem – padasz na kanapę, ledwie żywa, masz siłę tylko na to, by zamówić pizzę z dowozem prosto pod drzwi lub odgrzać gotowe danie z mrożonki?


Skutki niewłaściwego jedzenia

Jeśli Twoja codzienność przypomina powyższy scenariusz, musisz zdać sobie sprawę, że fundujesz swojemu ciału wysiłek, który może się okazać zbyt wielki. Twój żołądek albo godzinami czeka na posiłek, albo musi trawić pełne tłuszczu i cukru pseudojedzenie, które nadmiernie go odciąża. Kawa nie poprawia sytuacji, a skutek jest taki, że męczą Cię zaparcia i ciągłe uczucie dyskomfortu trawiennego.

Nie dostarczasz swojemu ciału pokarmu wystarczającego bogatego w witaminy i mikroelementy, co najlepiej widać po stanie Twojej cery – zamiast zdrowego blasku w lustrze widzisz szarość i matową skórę z wypryskami. Prawdopodobnie Twoja cera jest też przesuszona, bo zamiast pić wodę i się nawadniać, wysuszasz organizm pijąc głównie kawę. W Twoim ciele, dzień pod dniu, odkładają się toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Ten bagaż zwiększa się z każdym dniem i z każdym posiłkiem składającym się z chemii, cukru i kiepskiej jakości tłuszczu. Zatrzymaj ten proces! Zacznij dbać o siebie, a żeby zmotywować do tego siebie i swoje ciało, przeprowadź detoks, który oczyści ze złogów Twoje jelita i pozwoli Ci zacząć nowy start.

Dobrą porą na oczyszczanie będzie wiosna, ale tak naprawdę detoks przysłuży Ci się o każdej porze roku. I zadziała najlepiej, jeśli będziesz go przeprowadzać regularnie. Pamiętaj jednak, by do oczyszczania zastosować środki jak najbardziej naturalne, bez szkodliwej chemii. Godne uwagi będą gotowe mieszanki ziołowe, oparte wyłącznie na naturalnych roślinnych składnikach. Godnym polecenia produktem jest mieszanka Fibra Vitale, która – dzięki połączonej mocy babki płesznik, regulującej pracę jelit, osłonowemu działaniu nasion siemienia lnianego i usuwającemu złogi działaniu łupin babki jajowatej – pozwoli Ci szybko odczuć poprawę i wspomoże Twój układ pokarmowy w powrocie do prawidłowego funkcjonowania.

2 replies on “Naturalny detoks organizmu”

  1. Cavani napisał(a):

    Detoks organizmu pozwoli przede wszystkim na uniknięcie chorób. Duża liczna toksyn pozwala na to żeby choroby przedostały się do organizmu a nasz system immunologiczny się poddał. Też tak miałem, ale od kiedy raz w roku, zawsze w listopadzie stosuję 2-3 tygodnie oczyszczanie ciała z toksyn, to czuję się znacznie lepiej i przede wszystkim nie choruję nie tylko na anginę, ale nawet przeziębienie.

  2. Misza napisał(a):

    No wszystko fajnie i cieszę się, że detoks organizmu tak u Ciebie działa, ale proponuję przeprowadzać go we wrześniu. Z prostej przyczyny. To właśnie po lecie, w którym przecież każdy z nas sobie trochę folguje, w organizmie znajduje się najwięcej toksyn. I wtedy można je szybo usunąć i cieszyć się zdrowiem przez całą zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 21