Metody leczenia łupieżu pstrego

Łupież pstry jest chorobą grzybiczą, pojawiającą się najczęściej na klatce piersiowej, plecach i ramionach, a rzadziej na skórze twarzy, tułowiu i udach. Wywoływany jest przez rodzaj grzyba, który powszechnie występuje u wszystkich ludzi, jednak często pozostaje nieaktywny i nie wywołuje objawów. Na tę chorobę cierpią zarówno dzieci jak i dorośli, niezależnie od płci. Zgodnie z badaniami łupież pstry częściej pojawia się u osób ciemnoskórych niż wśród osób o białej karnacji.

Łupież pstry – objawy

Łupież pstry charakteryzuje się typowymi objawami, stosunkowo łatwymi do szybkiego zdiagnozowania. Zaliczają się do nich:

  • jasne plamy pojawiające się najczęściej na plecach i klatce piersiowej,
  • odporność zmian chorobowych na opalanie (dlatego objawy są bardziej widoczne u osób opalonych, lub posiadających ciemną karnację),
  • łuszczenie się skóry,
  • pojawienie się drobnych, nieestetycznych „płatków” łupieżu na ubraniach (widoczny objaw, zwłaszcza na ciemnych ubraniach),
  • pojawianie się coraz to nowych ognisk chorobowych, które łączą się z już występującymi w nieestetyczne duże placki.

Łupież pstry na twarzy przyjmuje takie same objawy i najczęściej zaczyna występować w okolicach brwi, następnie rozprzestrzeniając się na inne obszary skóry. Istnieje wiele naturalnych, domowych, a także specjalistycznych metod walki z tym schorzeniem np. kosmetyki na łupież pstry. Warto więc uporać się z problemem.


Łupież pstry – jak dochodzi do zarażenia?

Pityver emulsja płyn i szamponŁupież pstry jest chorobą, którą najłatwiej zarazić się od osoby, cierpiącej na tę dolegliwość. Łupież, zwłaszcza na etapie łuszczenia, osadza się na wszystkich przedmiotach codziennego użytki. Wystarczy więc skorzystać z przedmiotu, który był wcześniej używany przez chorą osobę. Najczęstszym źródłem zarażenia są szczotki do włosów, grzebienie, ręczniki, nakrycia głowy, prostownice i lokówki, szlafroki. Łatwo więc jest się zarazić w miejscach publicznych. Na siłowni, kiedy korzystamy z ławeczki bez położenia na niej ręcznika, w saunie, gdzie kładziemy się na siedzisko, na którym wcześniej leżeli inni ludzie, u fryzjera, jeśli stosuje się tam niedokładnie oczyszczone przybory, a także w sklepie, przymierzając odzież, którą wcześniej ubierali poprzedni kupujący cierpiący na łupież pstry. Łupież jest dolegliwością bardzo częstą, a więc im częściej korzystamy z publicznych miejsc bez wystarczającej ostrożności, tym większe prawdopodobieństwo zarażenia.

Łupież pstry jako źródło kompleksów

Łupież pstry 3Łupież pstry bardzo często staje się powodem, dla którego ludzie niechętnie uczestniczą w spotkaniach towarzyskich oraz tracą poczucie pewności siebie w pracy czy na spotkaniach. Objawy choroby są bowiem bardzo widoczne. Na ubraniach pojawiają się coraz to nowe pozostałości po złuszczonej, skórze. Łupież pstry Jest problemem, który nasila się gdy wzrasta temperatura powietrza i wilgotność. To właśnie w tym czasie najbardziej się pocimy, a pot wzmaga występowanie objawów. Łupież pstry nasila się również podczas ekspozycji na promieniowanie słoneczne, podczas wizyt w solarium, a także przy zastosowaniu chemicznych kosmetyków, które podrażniają i wysuszają skórę zaostrzając objawy choroby. Problem ten jest bardzo uciążliwy, jednak można sobie z nim poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 6 = 8