Implanty – jedna z ciekawszych usług stomatologicznych

Implanty – jedna z ciekawszych usług stomatologicznych
5 (100%) 37 vote[s]

Implant zębowy to śruba, wykonana najczęściej z tytanu (materiału obojętnego dla ludzkiego organizmu), którą wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy.

Rodzaje implantów – jaki implant zębowy można założyć w gabinecie stomatologicznym?

Udając się do gabinetu stomatologicznego lub specjalisty z zakresu implantologii, możemy się zdecydować na następujące rodzaje implantów:

 • jednofazowe – wyróżniające się tym, że podczas jednej wizyty wszczepiony zostaje implant zęba, w postaci niewidocznej śruby oraz założona korona protetyczna imitująca zęba. W większości przypadków, po takim zabiegu pacjent ma założone wypełnienie tymczasowe, które zostaje potem zamienione na koronę wykonaną z trwałych materiałów, pozwalających na noszenie jej przez lata,
 • dwufazowe – najpierw podczas zabiegu chirurgicznego zostają wszczepione implanty, które zrastają się z kością, tak, by organizm uznał je za swoją część. Następnie po kilku miesiącach montowana jest śruba gojąca, która wspomaga regenerację tkanek znajdujących się bezpośrednio wokół implantu, a także modelująca dziąsła, tak, by były gotowe do zamocowania korony
 • tytanowe – wykonane z trwałego materiału, bardzo dobrze spełniającego rolę oparcia dla korony protetycznej
 • ceramiczne – inaczej cyrkonowe, stworzone z materiału o wysokiej biozgodności, a także doskonale imitującego naturalną tkankę zębową

Implant zęba – dla kogo implanty będą dobrym rozwiązaniem?

Implanty zębowe są najlepszym wyborem, kiedy mamy jakiekolwiek braki w uzębieniu. Chociaż do wyboru mamy nie tylko implanty zębów, ale również mosty i protezy, to pierwsze są najbardziej opłacalne i bezpieczne. W przypadku mostów, naruszane (przez zeszlifowanie) są zdrowe zęby, na których mocowane jest wypełnienie. Z kolei protezy mogą prowadzić do zaniku kości, które przestaną być używane. Implanty pozwalają:


 • zachować kości w szczęce lub żuchwie
 • dokładnie dopasować wielkość, kolor i kształt korony
 • podtrzymać prawidłową pracę mięśni twarzy
 • wypełnić braki w uzębieniu na długie lata

Dlatego też uważamy, że najlepszym wyjściem jest udanie się na profesjonalny zabieg w miejscach takich jak chociażby K2Dental implanty Gdynia.

Implanty zębów – czy implanty zębowe można wszczepić każdemu?

Zabieg wszczepienia implantu można przeprowadzić prawie u każdego, kto ma prawidłowo wykształcone kości. Wyjątkiem są kobiety w ciąży oraz osoby z przewlekłymi jednostkami chorobowymi. Również u osób w podeszłym wieku, może wystąpić przeciwwskazanie, związane z nieodpowiednim stanem kości.

Ile kosztuje implant zęba? Od czego jest uzależniona cena implantu?

Na pytanie ile kosztuje implant zęba nie ma jednej odpowiedzi. Cena implantu zależy głównie od materiału, z którego wykonamy implant. Warto pamiętać, że koszt całej usługi to na ogół:

 •  cena śruby, wykonanej z tytanu lub cyrkonu
 • cena łącznika, który umożliwia połączenie śruby z koroną
 • cena wykonania korony protetycznej, która może być wykonana z metalu lub porcelany (korona pełnoceramiczna)
 • zdjęcie i zrobienie wycisku, umożliwiające stworzenie odpowiednio dopasowanej korony

W zależności od rodzaju śruby oraz materiału, z którego wykonano koronę protetyczną, cena oscyluje na ogół w okolicy trzech tysięcy złotych, za pojedynczy implant.

2 replies on “Implanty – jedna z ciekawszych usług stomatologicznych”

 1. Hanna pisze:

  A takie implanty zębowe to wstawia kazdy dentysta czy tylko jakies specjalistyczne kliniki?

 2. Arleta pisze:

  Jak sprawdzic czy starsza osoba ma nadal mozliwe wszczepienie jej implantu zeba? Czy 65-latek to nadal odpowiedni wiek czy juz niezbyt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 + = 86