Domowe leczenie żylaków odbytu

Domowe leczenie żylaków odbytu
5 (100%) 1 vote

Hemoroidy w wielu sytuacjach życiowych bywają bardzo uciążliwe, dlatego też w razie pojawienia się pierwszych objawów należy wdrożyć odpowiednie leczenie. W obecnych czasach hemoroidy to jedna z najbardziej wstydliwych dolegliwości, dlatego też niewiele osób decyduje się na wizytę u lekarza.

O ile jeszcze w początkowej fazie choroby ulgę powinny przynieść sprawdzone domowe sposoby, o tyle w zaawansowanym stadium jedynym wyjściem z sytuacji może być jedynie zabieg chirurgiczny. W jaki jednak sposób powinno wyglądać domowe leczenie żylaków odbytu?

Czopki


Dostępne w każdej aptece bez recepty czopki to jeden ze skuteczniejszych leków, który sprawdza się idealnie zarówno przy hemoroidach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W jaki jednak sposób należy stosować czopki? Wystarczy je jedynie umieścić w odbycie a w ciągu kilku chwil, po rozpuszczeniu powinny przynieść natychmiastową ulgę.

Maści

Dobra maść, która poradzi sobie z hemoroidami, powinna zawierać w sobie hydrokortyzon, który pomaga pozbyć się uporczywego świądu lub też promoksynę, która działa miejscowo znieczulająco i pomaga zlikwidować dosyć silny ból towarzyszący żylakom odbytu. W takich maściach bardzo często znajduje się również tlenek cynku, który na powierzchni skóry tworzy warstwę ochronną, zabezpieczając tym samym skórę przed uszkodzeniem.

Zioła

Zioła to niezastąpione naturalne lekarstwa, które pomagają uporać się z wieloma dolegliwościami w tym również z nieprzyjemnym świądem oraz pieczeniem. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w rumianek lub korę dębu, które działają przeciwzapalnie i pomagają pozbyć się świądu oraz pieczenia. Zioła warto również przyjmować wewnętrznie a najlepiej w tym przypadku sięgnąć po preparat Procto Vitale, który zawiera w sobie specjalnie skomponowaną mieszankę ziół, które nie tylko pomagają przynieść ulgę w cierpieniu, ale również ochraniają organizm przed pojawieniem się hemoroidów w przyszłości. Regularne stosowanie wspomnianych ziół pomaga poprawić trawienie, dzięki czemu wywołujące hemoroidy zaparcia przestają z czasem dokuczać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1