Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Na czym polega usuwanie blizn laserem?
5 (100%) 2 votes

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wygląd zewnętrzny determinuje wszelkie sukcesy w naszym życiu zawodowym i osobistym. Blizny dla wielu ludzi są powodem do wstydu. Skutecznym sposobem na leczenie blizn jest zabieg wykonywany za pomocą lasera.

Warto mieć świadomość, że za usuwanie blizn laserem cena nie jest także zbyt wysoka i zdecydowanie opłaci się poddać się takiemu zabiegowi. Laserowe usuwanie blizn nie jest jednak zalecane dla osób przyjmujących leki. Warto zatem wiedzieć, że usuwanie blizn laserem jest ciągle ulepszane. Obecnie stosowane są urządzenia, które emitują światło, które precyzyjnie penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej. Dzięki tej nowoczesnej technologii można skutecznie usunąć blizny po oparzeniu.


Niektóre urządzenia laserowe działają na zasadzie fototerapii. To decyduje o wysokim efekcie takiego leczenia. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest wygładzanie, poprawianie wyglądu skóry, zmniejszanie głębokich blizn, polepszanie napięcia i koloryt skóry. Taki laser na blizny stymuluje również produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych, a to daje widoczne rezultaty. Skóra jest napięta. O intensywności laseroterapii decyduje lekarz wykonujący zabieg. Metoda to bowiem jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Indywidualne leczenie pozwala zoptymalizować skuteczność usuwania blizn. Warto wiedzieć, że laserowe usuwanie blizn jest prawie bezbolesne, komfort pacjenta można zwiększyć za pomocą maści znieczulającej. Taki zabieg daje lepsze rezultaty niż inne metody walki z bliznami.

Każda blizna po oparzeniu znika pod zastosowaniu laserowego usuwania blizn. Pacjent po usunięciu blizny laserem powinien unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem i regularnie przykrywać miejsce po bliznach regenerującymi kremami. Przed takim zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem. Niemniej jednak usuwanie blizn pozwala pozbyć się brzydko wyglądających śladów na skórze i jest to najskuteczniejsza metoda. Jest to szczególnie przydatne w przypadku blizn na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − = 66