Czerwona twarz – jak sobie z nią radzić?

Czerwona twarz – jak sobie z nią radzić?
5 (100%) 7 votes

 

Czerwona skóra twarzy może być efektem czynników zewnętrznych, cera zmienia kolor pod wpływem gorąca lub zimna. Często czerwone plamy na twarzy są także wynikiem zmian zachodzących w organizmie. Czerwony kolor twarzy może wynikać ze zmian chorobowych, przeziębień ale również stanów zapalnych skóry i innych problemów dermatologicznych. Zaczerwieniona twarz to problem który dotyczy tak samo kobiet jak i mężczyzn.

Czerwone plamki na twarzy pojawiają się pod wpływem:

 • mrozu,
 • przeżywania silnych emocji skutkujących podniesieniem ciśnienia krwi,
 • chorób skóry,
 • stanów zapalnych,
 • zakażeń,
 • alergii,
 • stresu oraz przyjmowania używek.

Czerwone suche plamy na twarzy pojawiają się najczęściej w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Czerwona twarz przyczyny mogą tak naprawdę wynikać z wielu, czasem wzajemnie powiązanych zależności.


Bardzo często czerwone plamy na skórze twarzy często pojawiają się w wyniku trądziku różowatego, który objawia się występowaniem rumieni, krostek i grudek na środkowej części twarzy, szczególnie w okolicach czoła, nosa i policzków. Trądzik różowaty wywoływany jest przez zaburzenia hormonalne, zaburzenia naczyniowo-ruchowe oraz predyspozycje genetyczne. Suche czerwone plamy na twarzy są bardzo uciążliwą dolegliwością.

Istotne jest podjęcie właściwych kroków, zmierzających do postawienia właściwej diagnozy. Na podstawie własnych obserwacji, badań oraz konsultacji z lekarzem ogólnym lub dermatologiem musimy określić dlaczego nasza twarz bywa czerwona. Właściwa diagnoza postawiona przez specjalistów jest kluczowa, dzięki niej zaczerwienienie na twarzy zniknie. Kompleksowym rozwiązaniem na główny problem w wyniku których pojawia się u nas czerwona twarz czyli trądzik różowaty – są produkty Acnerose. Seria Acnerose likwiduje zaczerwienienie twarzy powstałe w wyniku trądziku różowatego.

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy? Zaczerwieniona twarz potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji – więcej o tym poczytać możesz na stronie https://acnerose.pl/czerwona-twarz-przyczyny-i-skuteczne-sposoby-na-niwelowanie-czerwonej-twarzy/. Najbezpieczniej jest wybrać specjalne kosmetyki przeznaczone dla skóry z trądzikiem różowatym. Tego typu produkty pozbawione są substancji mogących powodować dodatkowe alergie, podrażnienia i potęgować zaczerwienienie na twarzy. Należy również unikać kosmetyków zawierających alkohol, nadmiernie wysuszających skórę. Nieodpowiednie składniki kosmetyków powodują czerwone plamki na twarzy. Do mycia twarzy wybierajmy raczej letnią wodę, gorąca woda nie jest wskazana ponieważ ma negatywny wpływ na cerę ze skłonnością do trądziku różowatego – wysusza ją i rozszerza naczynia krwionośne w wyniku czego powstaje zaczerwieniona skóra twarzy. Pielęgnacja zestawem kosmetyków Acnerose przynosi szybkie i trwałe efekty – seria ta cechuje się przede wszystkim silnym działaniem nawilżającym przy jednoczesnym działaniu antybakteryjnym i łagodzącym. Warto zaopatrzyć się w całą serię, obejmującą kremy na dzień i na noc oraz płyn do oczyszczania twarzy. Dzięki kosmetykom Acnerose czerwone przebarwienia na twarzy oraz czerwona skóra twarzy szybko znikną.

 

 

 

 

6 replies on “Czerwona twarz – jak sobie z nią radzić?”

 1. wisieeeeenkaaaaa napisał(a):

  Świetny ten artykuł! Wreszcie coś o suchych czerwonych plamach… Może uda mi się jakos to ograniczyć 😀

 2. 01misia01 napisał(a):

  spoko wpisik
  od razu poczytałam, czy nie mam alkoholu w swoich kremikach
  musze je komus oddac bo nibynawilzajace niby fajne a wiecej szkody niz pozytku

 3. Wera Pat. napisał(a):

  Nie ważne czy ciepło czy zimno zawsze jestem czerwony -.- czekam juz na moj zestaw z tej firmy

 4. Wera Pat. napisał(a):

  Nie wierzyłam że ten płyn Acnerose może być lepszy od moje3go zwykłego micelarnego… Zawsze używałam czegoś z ziai czy lirene… Ale to jest po prostu REWELKA normalnie cudo 😀

 5. nemeczek napisał(a):

  Ale to chyba nie jest tylko na trądzik różowaty?
  To całe acnerose?

 6. ja napisał(a):

  Jestem facetem i jako facet nigdy specjalnie nie używałem kosmetyków ;/
  Ale teraz już z moją twarzą jest tak źle, że po 30 poszedłem po rozum do głowy. Byłem na wizycie u dermatologa i on zdiagnozował trądzik różowaty ;/ Troche jest teraz bawienia się w te różne płyny i maści, ale nareszcie się nie wstydzę!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − 49 =