Category Archives: Czytelnia

czerwona twarz1

Czerwona twarz – jak sobie z nią radzić?

 

Czerwona skóra twarzy może być efektem czynników zewnętrznych, cera zmienia kolor pod wpływem gorąca lub zimna. Często czerwone plamy na twarzy są także wynikiem zmian zachodzących w organizmie. Czerwony kolor twarzy może wynikać ze zmian chorobowych, przeziębień ale również stanów zapalnych skóry i innych problemów dermatologicznych. Zaczerwieniona twarz to problem który dotyczy tak samo kobiet jak i mężczyzn.

Continue reading →

Vectus kontra Light Sheer – porównujemy

Decyzja o tym, jaką metodę depilacji laserowej wybrać, jest bardzo istotna. Składać się na nią powinny nie tylko cena i wygoda, ale także bezpieczeństwo i przede wszystkim skuteczność i trwałość efektu samego zabiegu. Aby pomóc w podjęciu trudnego wyboru, postanowiliśmy porównać dwie najpopularniejsze metody – laser Vectus i Light Sheer.


Continue reading →

Depilacja laserowa – laser Vectus

Osoby borykające się z nadmiernym owłosieniem, na różnych częściach ciała zastanawiają się nad bezpiecznym, skutecznym, bezbolesnym oraz trwałym usunięciem zbędnego owłosienia. Jest to powszechny problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jedna ze skutecznych metod, która daje doskonałe oraz trwałe rezultaty jest depilacja laserem. Metoda ta polega na usuwaniu zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Do najczęściej wykonywanych zaliczają się:

 • depilacja laserowa twarzy, wykonywana jest małą głowicą, może dotyczyć regulacji brwi,
 • depilacja laserowa wąsika, wykonywana jest za pomocą małej głowicy, korzystają z niej zarówno mężczyźni, którzy chcą uniknąć codziennego golenia oraz kobiety o ciemnym, widocznym zaroście, rzucającym się w oczy. Usuwanie wąsika laserem stało się bardzo popularną metodą na walkę ze zbędnym wąsikiem. Coraz więcej osób z niej korzysta.
 • depilacja laserowa pach, wykonywana jest za pomocą małej głowicy. Wykonywana jest przede wszystkim ze względów higienicznych, szczególnie przydatna jest w upały, latem, zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi oraz rozmnażaniu się bakterii między włoskami.
 • depilacja laserowa nóg, wykonywana jest dużą głowicą, może dotyczyć całych nóg lub tylko ich części, korzystają z niej przede wszystkim panie, w różnym przedziale wiekowym,
 • depilacja laserowa okolic intymnych, wykonywana jest małą głowicą, ze względów bezpieczeństwa nie jest wykonywana u mężczyzn, chodzi tu dokładnie o zdrowie, zabiegi wykonywane są tylko i wyłącznie u kobiet.
 • depilacja laserowa pleców, wykonywana jest za pomocą dużej głowicy, zabiegowi poddają się przede wszystkim panowie, o bujnym, gęstym owłosieniu na całej powierzchni pleców, nie czują się z tym komfortowo.

Jedną z najskuteczniejszych, najbardziej innowacyjnych metod, która jest coraz częściej przeprowadzana jest depilacja laserem Vectus. Laser Vectus jest innowacyjnym urządzeniem, wyposażonym w specjalny rodzaj głowicy. Przez tę głowicę przepływa światło lasera. Zabija ono komórki macierzyste wokół mieszków włosowych. Dzięki temu nie ma możliwości ich regeneracji i odrastania. Jest to metoda skuteczna i trwała. Wykonywana laserem diodowym.

Depilacja laserowa skutki uboczne – to delikatne zaczerwienienie w miejscu, w którym przeprowadzany był zabieg. Zaczerwienienie to bardzo szybko znika. Jest to bezpieczny zabieg. Nie powoduje poważnych skutków ubocznych u osoby, u której dokonywany był zabieg.

Epilacja laserowa opinie –  przede wszystkim skuteczność, bezpieczeństwo, komfort podczas przeprowadzanego zabiegu, trwałe rezultaty. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po pierwszym zabiegu laserowym w Sopocie. Na końcowy efekt trzeba poczekać – o tym więcej tutaj – https://www.trojmiasto.pl/Clinica-Cosmetologica-Sopot-o77389.html. Ilość zabiegów uzależniona jest od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg oraz od rodzaju owłosienia. Opinie na temat tej metody są pozytywne.

Depilacja laserowa koszt – uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg, od ilości zabiegów. Jednorazowy zabieg jest droższy niż ten kupowany w pakiecie. Pakiety na serię zabiegów na jedną część ciała lub na różne części ciała jest zdecydowanie tańszy. Można skorzystać z pakietów promocyjnych, Warto zapoznać się z ofertą wraz z dokładnym cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej.

Depilacja laserowa a ciąża – w tym przypadku nieoceniona będzie rada ginekologa, położnika prowadzącego ciążę. Podczas takiej wizyty dowiemy się czy jest to wskazane i czy nie zagraża zdrowiu lub życiu nienarodzonego dziecka.

Depilacja laserowa laserem Vectus to:

 • skuteczność,
 • bezpieczeństwo,
 • brak bólu,
 • komfort podczas przeprowadzanego zabiegu,
 • trwałe usunięcie owłosienia na dowolnej powierzchni ciała.

Jest to metoda, która wykonywana jest ze względów zdrowotnych, higienicznych, pielęgnacyjnych. Ma ogromny wpływ na wizerunek. Skóra staje się zdrowa, gładka, bez zbędnego owłosienia. Wpływa także pozytywnie na higienę osobistą. We włoskach gromadzą się bakterie oraz drobnoustroje, towarzyszy im także nieprzyjemny zapach. Warto z takich właśnie powodów poddać się tego rodzaju zabiegowi. Poprawi on także nasz nastrój oraz samopoczucie. Poczujemy się atrakcyjniejsi.

tlusta cera u dziewczyny

Pielęgnacja twarzy z nadmiarem sebum. Świecąca się twarz

Co to jest sebum?

Sebum to inaczej łój skórny, wydzielany przez gruczoły rozmieszczone na większości powierzchni skóry. Główną funkcją sebum jest ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. bakteriami, wirusami, promieniowaniem ultrafioletowym, drapaniem, tarciem. Skóra pozbawiona sebum jest matowa, pomarszczona, mało elastyczna i słabo przyswaja ona aktywne składniki kosmetyków. W zależności od różnych czynników niektóre miejsca skóry są wyposażone w większą ilość gruczołów, więc łój na twarzy rośnie.

Continue reading →

Ureoplasma objawy

Zakażenie ureaplasma jest przenoszone drogą płciową i powoduje rozwój procesów zapalnych w układzie moczowo-płciowym, tylko wtedy, gdy zmniejsza się odporność. Najczęściej ciało jest wygodnym środowiskiem dla istnienia patogenu ureaplasmosis.

Continue reading →

Zrozumieć i zlikwidować cellulit

Każda z Pań doskonale wie jak wygląda efekt skórki pomarańczowej. Cellulit stał się obecnie bardzo powszechnie występującym defektem kosmetycznym dotyczącym tkanki podskórnej. Widoczny jest on w mediach oraz w internecie, gdzie polecane są niezliczone metody na jego trwałe usunięcie. Czym jednak jest i jak powstaje cellulit? W najprostszych słowach jest to nieprawidłowe rozmieszczenie nadmiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej. Powstaje najczęściej w wieku dojrzewania oraz nasila się w każdym okresie przebiegającym z zaburzeniami hormonalnymi, jak ciąża, menopauza, czy w przypadku hormonalnej terapii zastępczej. W powstawaniu cellulitu kluczową rolę odgrywają rozrastające się adipocyty, gromadzące trójglicerydy w cytoplazmie. Wypełnione komórki tłuszczowe ostatecznie zaczynają uciskać na mikronaczynia przebiegające w tkance, uniemożliwiając prawidłowe odprowadzanie wody i substancji toksycznych. Doprowadza to do otaczania przez te cząsteczki adipocytów, co manifestuje się na skórze jako wyczuwalne grudki i nierówności.

Continue reading →

Icoone – idealny zabieg do kompleksowego działania na skórę twarzy i ciała

Zabieg Icoone zapewnia wielotorowe działanie jeśli chodzi o modelowanie twarzy i ciała. Dzięki temu możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej i zmniejszenie cellulitu. Dzięki zabiegowi nie groźne jest starzenie skóry, ponieważ pozwala ona na odmłodzenie wyglądu, poprzez lifting i usunięcie zmarszczek.  Ponadto za pomocą zabiegu Icoone można redukować obrzęki limfatyczne i blizny.

Continue reading →

Skąd się bierze cellulit?

Kiedy słyszymy o skórce pomarańczowej, to zwykle nie wiemy, o co chodzi. Mało który mężczyzna wie, co to jest. Jeśli natomiast mówi się o cellulicie, to raczej każdy wie, w czym rzecz. Oczywiście, mało zdaje sobie sprawę z tego, skąd się bierze ten okryty złą sławą cellulit. Tym niemniej każdy lub też prawie każdy przynajmniej raz w życiu go widział. Dotyka on bardzo wielu kobiet w różnym wieku. Dlatego szczególnie panie mają dużą wiedzę, jeśli chodzi o cellulit. Mężczyźni wiedzą o tej przypadłości zdecydowanie mniej. Continue reading →

Wazektomia

Jest to nowoczesna, bezpieczna oraz bardzo skuteczna metoda antykoncepcji stałej dla mężczyzn. W Stanach Zjednoczonych metoda ta jest już bardzo popularna. Rocznie zabieg wykonuje średnio 1 na 5 mężczyzn powyżej 35 roku życia.

Continue reading →

tabletki na trądzik

Czy warto brać popularne tabletki na trądzik?

 

Marzysz o pięknej skórze twarzy, którą będziesz widzieć w lustrze po przebudzeniu, bez zbędnego make-up? Szukasz skutecznych sposobów na pozbycie się trądziku? Twoja cera zostawia wiele do życzenia i spędza Ci sen z powiek? Czas najwyższy wypróbować leczenie izotretynoiną! Jak wygląda leczenie i ile trwa kuracja? Wszystkiego dowiesz się już za chwilę!

Leczenie trądziku izotretynoiną

Na samym początku warto wspomnieć, że trądzik to nie tylko problem nastolatków, coraz częściej do dermatologa z tym problemem udają się, także dorośli. Jest to przewlekła choroba skóry, a dokładniej mieszka włosowo-łojowego i gruczołu łojowego. Atakuje najczęściej tam, gdzie gruczołów łojowych mamy najwięcej, więc nie ma się co dziwić, że najczęściej zmagamy się z trądzikiem na twarzy, klatce piersiowej czy plecach. Trądzik można, a nawet trzeba leczyć! Nie każde leczenie pozwala na pozbycie się problemu, jednak z pewnością go osłabia. Niektórzy decydują się na tabletki zawierające substancje takie jak na przykład izotretynoina. Czy jednak stosowanie takich leków jest bezpieczne?

 

Czy izotretynoina to skuteczny lek na trądzik?

Zalicza się do pochodnych witaminy A. Jak się okazuje, jest skuteczna w walce z różnymi odmianami trądziku, w przypadku, którego nieodzownym elementem są blizny. Izotretynoina na trądzik nie tylko hamuje rozwój choroby, ale także spłyca powstałe już blizny i zapobiega powstaniu nowych. Wykorzystywana jest w formie produktów stosowanych miejscowo – maści, ale także w formie doustnej – tabletki na trądzik. Leczenie izotretynoiną musi być stale pod kontrolą dermatologa ze względu choćby na skutki uboczne. Jest to najsilniejszy lek stosowany na chorobę skóry, dlatego też są to tabletki na trądzik na receptę.

 

Izotretynoina – skutki uboczne:

 • suchość oczu – wrażliwość na światło dzienne, a także pogorszona widoczność nocą, nieakceptowanie soczewek kontaktowych,
 • suchość ust – należy stosować pomadki ochronne podczas trwania kuracji,
 • suchość twarzy i nosa – zalecane stosowanie kremów nawilżających,
 • złuszcza skórę – co powoduje spłycenie się blizn, należy stosować krem nawilżający,
 • wypadanie i łamliwość włosów – zalecane stosowanie odpowiednich odżywek i szamponów,
 • krwawienie z nosa,
 • wrażliwość skóry na promieniowanie UV – podczas kuracji nie należy się opalać i unikać solarium, zalecane jest stosowanie filtrów UV,
 • brak motywacji,
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • zmiany nastroju,
 • senność.

Izotretynoina – wskazania oraz przeciwwskazania

Stosowanie leków na trądzik zawierających izotretynoinę wskazane jest dla osób, u których ogólnodostępne metody leczenia nie przyniosły najmniejszego skutku. Miejscowo zalecana jest osobą o łagodniejszej lub umiarkowanej odmianie trądziku.
Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania leków wyżej wymienionych są:

 • uczulenie i nadwrażliwość na izotretynoinę,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • niewydolność wątroby,
 • podczas leczenia i do 6 miesięcy po należy unikać depilacji woskowej,
 • podczas zwiększania się stężenia trójglicerydów lub wystąpienia zapalenia trzustki należy przerwać leczenie,
 • stosować z ostrożnością u osób z zespołem suchego oka,
 • w przypadku występowania krwawiącej biegunki podczas kuracji leczenie należy przerwać,
 • miejscowo nie stosować, gdy jest się uczulonym na którykolwiek ze składników preparatu,
 • uczulenie na soję czy orzeszki ziemne.

Izotretynoina – efekty:

 • gruczoły łojowe znacznie wolniej pracują,
 • skóra gładka, pozbawiona niedoskonałości w postaci przebarwień i blizn,
 • pomaga spłycić zmarszczki i opóźnia procesy starzenia,
 • zmiana typu cery na lepsze,
 • brak przetłuszczającej się skóry,
 • dzięki złuszczającej się skórze blizny stają się płytsze.

Izotretynoina – opinie

skuteczność tabletek na trądzikOpinie, na jakie możemy trafić choćby na forach internetowych są większości pozytywne, choć nie brak tam narzekań na uciążliwe skutki uboczne. Izotretynoina pomaga w walce z uciążliwą chorobą, jaką jest trądzik, ale nie zawsze jest w stanie zwalczyć go na stałe.

Takie leczenie zazwyczaj trwa około 20 tygodni. Wszystko zależy od tego, jaki stopień choroby skóry ma dany pacjent. Przy bardziej zaawansowanym trądziku leczenie może się przedłużyć. Ze względu na liczne skutki uboczne, z jakimi możemy się zetknąć podczas kuracji, musimy być stale pod kontrolą dermatologa, który ocenia postęp i stan swojego pacjenta. Ważne jest również, by stosowanie leków z izotretynoiną odbywało się ściśle zgodnie z zaleceniami lekarza.

Leki hormonalne na trądzik

Schorzenie w lżejszych przypadkach leczone jest również lekami hormonalnymi np. tabletkami antykoncepcyjnymi, które także są pomocne w łagodzeniu skutków trądziku u kobiet. Jeżeli chcemy, by skutki było widać, leki, a dokładniej tabletki hormonalne na trądzik, muszą być odpowiednio dobrane, ale również przyjmowane systematycznie i według zaleceń lekarza. Wiąże się on ze zmianą gospodarki hormonalnej u kobiet, a nieodpowiednia dieta zaognia zmiany.
W przypadku mężczyzn odpowiedzialne za powstanie trądziku są hormony płciowe – androgeny, czy też testosteron. Jednak różnica między kobietą, a mężczyzną jest taka, że u tych drugich trądzik jest ciężej zwalczyć. Dlaczego? Mają choćby grubszą skórę, co utrudnia kremom i maściom na trądzik dotarcie do jej głębszych warstw. Z takimi problemami mężczyźni również powinni udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednie leczenie, zależne od zaawansowania trądziku.

Leki z izotretynoiną najczęściej przepisywane przez specjalistów:

 

Izotek:

głównie stosowany jest przy ciężkiej odmianie trądziku, w którego przypadku inne metody niestety zawiodły. Jest to jeden z tych leków, który należy stosować pod ścisłą kontrolą specjalisty. Izotek jest w formie kapsułek przeznaczony do stosowania doustnego.

Aknenormin:

jest lekiem z grupy retinoidów wewnętrznych – najsilniejsze substancje stosowane do walki z trądzikiem, które stosowane są przy formach bardzo zaawansowanego schorzenia – najostrzejszego i długotrwałego. Lek w formie kapsułek, który należy stosować według zaleceń lekarza, w innym przypadku wiąże się to z groźnymi konsekwencjami. 

Roaccutane:

lek stosowany przy ciężkich objawach trądziku, w przypadku których leki antybakteryjne i stosowane miejscowo zawiodły. Lek w formie kapsułek, które zmieszają rogowacenie i aktywność gruczołów łojowych, ale także pobudzają odnowę komórek naskórka. W Polsce nie jest dostępny.

Axotret:

są to kapsułki miękkie do stosowania doustnego, które zwalczają cięższe przypadki trądziku. Nie jest przeznaczony dla osób, które mają problemy z pojedynczymi pryszczami czy też wągrami.

Curacne:

jak wymienione wszystkie wyżej te też są kapsułkami do stosowania doustnego. Lek przepisywany i zalecany jest w przypadku ciężkich odmian trądziku pospolitego. Stosowany jest pod stałą kontrolą specjalisty. Więcej o tym leku przeczytasz tutaj.