Category Archives: Czytelnia

cellulit uda i pośladki

Jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Cellulit – jeden z największych koszmarów większości kobiet. Walczą z nim zarówno młode jak i dojrzałe, szczupłe i puszyste kobiety. Najczęściej skórka pomarańczowa pojawia się na udach i pośladkach. Istnieje wiele sposobów walki z tym problemem, np. domowe, kosmetyki, ćwiczenia, diety, masaże i specjalne zabiegi w salonach kosmetycznych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety oraz określoną skuteczność. Niestety, nie jest łatwo pozbyć się cellulitu, najczęściej jest to walka na całe życie, ale nie jest to niemożliwe. Dobrych efektów możemy się spodziewać w momencie, kiedy połączymy ze sobą kilka sposobów. Continue reading →

przebieg depilacji z użyciem lasera vectus

Depilacja laserowa Gdynia: Laser Vectus czyli trwała i skuteczna depilacja

depilacja nógGładka i zadbana skóra zapewnia nam atrakcyjny wygląd. Niestety wiele osób boryka się z podrażnieniami czy zapaleniem mieszków włosowych po korzystaniu z tradycyjnych metod depilacji. Problem mają również osoby z nadmiernym owłosieniem, które muszą depilować się codziennie, co może nieco utrudniać życie. Istnieje jednak alternatywa dla metod tradycyjnych – jest to laserowe usuwanie owłosienia. Zabieg jest dość kosztowny i bolesny, warto się jednak na niego zdecydować, gdyż już po kilku sesjach będziemy mogli pożegnać się z odrastającymi włoskami na długi czas.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Przed wykonaniem depilacji metodą laserową należy wypełnić krótką ankietę, która dotyczy ogólnego stanu zdrowia pacjenta, chorób, które przebył oraz zażywanych przez niego leków. Kolejnym etapem jest wykonanie próby laserowej, która ma zadanie sprawdzenie jak skóra reaguje na wiązki lasera. W przypadku, kiedy nie wystąpią żadne problemy, można rozpocząć właściwą część zabiegu. Laser wytwarza światło, które pochłania melanina znajdująca się w mieszku włosowym, przez co mieszek rozpada się. Po zakończeniu depilacji na skórę nakładane są specjalne preparaty łagodzące. Należy zaznaczyć, że nie wystarczy poddać się tylko jednemu zabiegowi. Trzeba go powtórzyć kilkakrotnie, ale czego się nie robi dla gładkiej skóry.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Mimo że depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, jak w każdym innym przypadku, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania, takie jak:


 • ciąża
 • świeża opalenizna
 • przyjmowanie niektórych leków, np antydepresantów czy antybiotyków na trądzik
 • nowotwór, nawet ten przebyty ( wymaga konsultacji lekarskiej)
 • stosowanie preparatów brązujących czy samoopalaczy
 • przyjmowanie beta-karotenu
 • infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne
 • rude, siwe lub blond włosy w miejscu, które ma być depilowane – istnieje możliwość, że zabieg będzie nieskuteczny

Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?

Depilacja metodą laserową należy do dość wymagających zabiegów. Trzeba przygotować się na spory wydatek finansowy i dość bolesne doznania, ale nie tylko. Przed przystąpieniem do zabiegu musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry, które w niektórych przypadkach może przeciągnąć się nawet do miesiąca. Wszystko jest zależne od ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz kondycji, koloru i jakości włosów w miejscu, które ma zostać poddane depilacji. W związku z tym warto skontaktować się z lekarzem i ustalić, jak mają przebiegać przygotowania. Oprócz tego istnieje również kilka ogólnych zasad, które dotyczą bezwzględnie każdego, kto chce poddać się zabiegowi.

 • Przez pół roku przed zabiegiem nie wolno stosować retinoidów doustnie.
 • Na miesiąc przed depilacją laserową pacjent powinien przestać usuwać owłosienie z miejsca, które będzie poddane zabiegowi.
 • Przez trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z maści z retinoidami.
 • Na dwa tygodnie przed depilacją należy zrezygnować ze wszystkich środków światłouwrażliwiających – fototoksycznych i fotoalergicznych, w tym także ziół charakteryzujących się podobnym działaniem. Będą to na przykład dziurawiec czy nagietek.
 • Kilka tygodni przed zabiegiem powinno się zrezygnować z wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych oraz unikać solarium.
 • Na około miesiąc przed depilacją powinno się zrezygnować z samoopalaczy. Depilacja jest możliwa dopiero, kiedy opalenizna zejdzie i skóra będzie miała naturalny odcień.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: https://zdrowie.wprost.pl/uroda/10137396/depilacja-laserowa-vectus-jakie-sa-jej-zalety-clinica-cosmetologica-gdynia.html

Depilacja laserowa – zalecenia po zabiegu

Należy pamiętać o tym, że po zabiegu depilacji laserowej również należy przestrzegać pewnych zaleceń, takich jak:

 • Należy unikać kąpieli w gorącej wodzie.
 • Przez pewien czas powinno unikać się wizyt w saunie i na basenie.
 • Należy wybierać dezodoranty bez alkoholu.
 • Przez trzy tygodnie po zabiegu nie wolno stosować samoopalaczy ani się opalać.
powiększony biust

Serum Frashe: Popularny Krem ujędrniający do biustu

Pozwól sobie pomóc w walce z grawitacją

Od zawsze masz problem z wyglądem swojego biustu – nigdy nie byłaś do końca zadowolona z jego wielkości lub kształtu, ale też nie zdecydujesz się na zabieg plastycznego powiększania piersi. Chciałabyś móc mieć na niego jakiś wpływ, ale nic poza ćwiczeniami nie przychodzi ci do głowy? Sięgnij po krem powiększający do biustu, którego stosowanie poprawi jego wygląd,  ujędrni go i uniesie, co automatycznie wizualnie powiększy go chociaż o rozmiar! Działanie takiego serum do biustu opiera się na składnikach ujędrniających, napinających i nawilżających – zatem poprawia się jędrność piersi, a co za tym idzie – ich wygląd. Krem na piersi wygładza również skórę na dekolcie, sprawiając, że nie tylko sam biust wygląda apetyczniej. Olbrzymią jego zaletą jest naturalny efekt – biust nie będzie wyglądał jak po zabiegu plastycznym, ale będzie wydawał się pełniejszy i większy. Continue reading →

cellulit przed i po

Zabiegi, które Cię odmłodzą

Z problemem cellulitu zmagają się coraz młodsze osoby. Bowiem jeszcze dziesięć lat temu z problemem tym zmagały się osoby w przedziale wiekowym 28-40, tymczasem zjawisko to dotyka już nawet osoby dziewiętnastoletnie. Zjawisko to jest wobec tego niepokojące. Wpływ na pojawianie się cellulitu ma przede wszystkim: Continue reading →

kosmetyki na tradzik

Trądzik różowaty domowe sposoby

     Trądzik różowaty to dokuczliwe schorzenie, które jest niezmiernie trudne do wyleczenia. Zmaganie się z chorobą charakteryzuje się dużym skompilowaniem, ponadto jest długie oraz żmudne. Ważne jest w tym zakresie kompleksowe podejście do problemu. Continue reading →

Depilacja laserowa w Gdyni: Laser Vectus gwarantuje skuces!

Kobiety chcą zawsze móc cieszyć się gładką i zdrową skórą twarzy i ciała. Niestety, często cierpią z powodu nadmiaru owłosienia i próbują z nim walczyć na różne sposoby. Zazwyczaj wybierają maszynki albo depilację woskiem, która rozwiązuje problem tylko na chwilę. Wielu mężczyzn również stosuje depilację. W zależności od tego, gdzie rosną włosy danemu człowiekowi oraz skąd chce się ich pozbyć, warto rozważyć zabieg depilacji laserowej.

Continue reading →

czerwona twarz1

Czerwona twarz – jak sobie z nią radzić?

 

Czerwona skóra twarzy może być efektem czynników zewnętrznych, cera zmienia kolor pod wpływem gorąca lub zimna. Często czerwone plamy na twarzy są także wynikiem zmian zachodzących w organizmie. Czerwony kolor twarzy może wynikać ze zmian chorobowych, przeziębień ale również stanów zapalnych skóry i innych problemów dermatologicznych. Zaczerwieniona twarz to problem który dotyczy tak samo kobiet jak i mężczyzn.

Continue reading →

Vectus kontra Light Sheer – porównujemy

Decyzja o tym, jaką metodę depilacji laserowej wybrać, jest bardzo istotna. Składać się na nią powinny nie tylko cena i wygoda, ale także bezpieczeństwo i przede wszystkim skuteczność i trwałość efektu samego zabiegu. Aby pomóc w podjęciu trudnego wyboru, postanowiliśmy porównać dwie najpopularniejsze metody – laser Vectus i Light Sheer.

Continue reading →

Depilacja laserowa – laser Vectus

Osoby borykające się z nadmiernym owłosieniem, na różnych częściach ciała zastanawiają się nad bezpiecznym, skutecznym, bezbolesnym oraz trwałym usunięciem zbędnego owłosienia. Jest to powszechny problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jedna ze skutecznych metod, która daje doskonałe oraz trwałe rezultaty jest depilacja laserem. Metoda ta polega na usuwaniu zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Do najczęściej wykonywanych zaliczają się:

 • depilacja laserowa twarzy, wykonywana jest małą głowicą, może dotyczyć regulacji brwi,
 • depilacja laserowa wąsika, wykonywana jest za pomocą małej głowicy, korzystają z niej zarówno mężczyźni, którzy chcą uniknąć codziennego golenia oraz kobiety o ciemnym, widocznym zaroście, rzucającym się w oczy. Usuwanie wąsika laserem stało się bardzo popularną metodą na walkę ze zbędnym wąsikiem. Coraz więcej osób z niej korzysta.
 • depilacja laserowa pach, wykonywana jest za pomocą małej głowicy. Wykonywana jest przede wszystkim ze względów higienicznych, szczególnie przydatna jest w upały, latem, zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi oraz rozmnażaniu się bakterii między włoskami.
 • depilacja laserowa nóg, wykonywana jest dużą głowicą, może dotyczyć całych nóg lub tylko ich części, korzystają z niej przede wszystkim panie, w różnym przedziale wiekowym,
 • depilacja laserowa okolic intymnych, wykonywana jest małą głowicą, ze względów bezpieczeństwa nie jest wykonywana u mężczyzn, chodzi tu dokładnie o zdrowie, zabiegi wykonywane są tylko i wyłącznie u kobiet.
 • depilacja laserowa pleców, wykonywana jest za pomocą dużej głowicy, zabiegowi poddają się przede wszystkim panowie, o bujnym, gęstym owłosieniu na całej powierzchni pleców, nie czują się z tym komfortowo.

Jedną z najskuteczniejszych, najbardziej innowacyjnych metod, która jest coraz częściej przeprowadzana jest depilacja laserem Vectus. Laser Vectus jest innowacyjnym urządzeniem, wyposażonym w specjalny rodzaj głowicy. Przez tę głowicę przepływa światło lasera. Zabija ono komórki macierzyste wokół mieszków włosowych. Dzięki temu nie ma możliwości ich regeneracji i odrastania. Jest to metoda skuteczna i trwała. Wykonywana laserem diodowym.

Depilacja laserowa skutki uboczne – to delikatne zaczerwienienie w miejscu, w którym przeprowadzany był zabieg. Zaczerwienienie to bardzo szybko znika. Jest to bezpieczny zabieg. Nie powoduje poważnych skutków ubocznych u osoby, u której dokonywany był zabieg.

Epilacja laserowa opinie –  przede wszystkim skuteczność, bezpieczeństwo, komfort podczas przeprowadzanego zabiegu, trwałe rezultaty. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po pierwszym zabiegu laserowym w Sopocie. Na końcowy efekt trzeba poczekać – o tym więcej tutaj – https://www.trojmiasto.pl/Clinica-Cosmetologica-Sopot-o77389.html. Ilość zabiegów uzależniona jest od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg oraz od rodzaju owłosienia. Opinie na temat tej metody są pozytywne.

Depilacja laserowa koszt – uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg, od ilości zabiegów. Jednorazowy zabieg jest droższy niż ten kupowany w pakiecie. Pakiety na serię zabiegów na jedną część ciała lub na różne części ciała jest zdecydowanie tańszy. Można skorzystać z pakietów promocyjnych, Warto zapoznać się z ofertą wraz z dokładnym cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej.

Depilacja laserowa a ciąża – w tym przypadku nieoceniona będzie rada ginekologa, położnika prowadzącego ciążę. Podczas takiej wizyty dowiemy się czy jest to wskazane i czy nie zagraża zdrowiu lub życiu nienarodzonego dziecka.

Depilacja laserowa laserem Vectus to:

 • skuteczność,
 • bezpieczeństwo,
 • brak bólu,
 • komfort podczas przeprowadzanego zabiegu,
 • trwałe usunięcie owłosienia na dowolnej powierzchni ciała.

Jest to metoda, która wykonywana jest ze względów zdrowotnych, higienicznych, pielęgnacyjnych. Ma ogromny wpływ na wizerunek. Skóra staje się zdrowa, gładka, bez zbędnego owłosienia. Wpływa także pozytywnie na higienę osobistą. We włoskach gromadzą się bakterie oraz drobnoustroje, towarzyszy im także nieprzyjemny zapach. Warto z takich właśnie powodów poddać się tego rodzaju zabiegowi. Poprawi on także nasz nastrój oraz samopoczucie. Poczujemy się atrakcyjniejsi.

tlusta cera u dziewczyny

Pielęgnacja twarzy z nadmiarem sebum. Świecąca się twarz

Co to jest sebum?

Sebum to inaczej łój skórny, wydzielany przez gruczoły rozmieszczone na większości powierzchni skóry. Główną funkcją sebum jest ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. bakteriami, wirusami, promieniowaniem ultrafioletowym, drapaniem, tarciem. Skóra pozbawiona sebum jest matowa, pomarszczona, mało elastyczna i słabo przyswaja ona aktywne składniki kosmetyków. W zależności od różnych czynników niektóre miejsca skóry są wyposażone w większą ilość gruczołów, więc łój na twarzy rośnie.

Continue reading →